Відповідно до договору, освітяни придбали 13 проекторів “BenQ MS531” разом з екранами “ESDB112” загальною вартістю 186, 8 тисячі  грнивень  та 41 проектори “BenQ MS531” разом з екранами “NTECH RE80A” загальною вартістю 1,46 мільйона гривень.

Ціна одного комплекту “Проектор BenQ MS531 + Екран ESDB112” обійшовся Дрогобицькому відділу освіти в 14,3 тисячі гривень, а комплект “Проектор BenQ MS531 + INTECH RE80A” в 35,7 тисячі  гривень, тоді як на ринку таку саму техніку можна купити значно дешевше.

Наприклад, проектор “Проектор BenQ MS531” можна придбати за 9,9 тисячі гривень, а інтерактивну дошку “NTECH RE80A” можна купити від 8,2 тисячі гривень. Комплект  “Проектор BenQ MS531 + Екран ESDB112” (1,7 тисячі  гривень екран) на ринку пропонують продати за 11,6 тисячі  гривень.

За підрахунками експертів Центру, навіть якщо купувати за найдорожчими цінами на ринку, то переплата все одно становитиме понад 100 тисяч гривень.

Купувати еквівалент проектора “BenQ MS531” замовник також відмовився й незаконно прописав  дискримінаційну вимогу щодо технічних характеристик товару, які виключно підходять до цієї техніки. Тож компанії, які б хотіли запропонувати мультимедійну техніку іншої марки, не змогли б отримати перемогу на  тендері.

ТОВ “Технології для бізнесу” отримало перемогу на тендері: обійшло  свого єдиного конкурента фізичну особу-підприємця Богдана Гарастея, який хотів поставити техніку на дві тисячі гривень  дорожче.

Фірма-переможець “Технології для бізнесу” належить львів’янам Андрію Синицькому (70 відсотків ) та Оресту Блажиєвському (30 відсотків). Останньому також належить фірма “Техніка для бізнесу”, яку у грудні 2016 Антимонопольний комітет оштрафував за антиконкурентні узгоджені дії з фірмою “Квадрокомп” на торгах Львівського аграрного університету.  Згодом “Техніка для бізнесу” успішно оскаржила це рішення АМКУ у суді.

Експерти Центру надіслали звернення в Західний офіс держаудитслужби з вимогою перевірити виявлені порушення, зобов’язати замовника виправити помилки та не прописувати дискримінаційних вимог у своїй тендерній документації.

Цю публікацію було створено за підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації повну відповідальність несе ГО “Центр громадського моніторингу та досліджень”. Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу”.

Джерело