Метою такої підтримки є фінансове забезпечення соціально незахищених верств населення. Проте, як свідчить практика, є непоодинокі випадки, коли особа користується державною соціальною підтримкою, компенсаціями, отримує субсидію та інші державні соціальні виплати і водночас працює тривалий час за кордоном та не декларує отримані доходи.

Усі державні соціальні допомоги виплачуються за кошти державного бюджету України, який наповнюється з податків громадян, які офіційно працюють на теренах нашої держави. Органами соціального захисту населення здійснюються перевірки на предмет виїзду та тривалого перебування за кордоном одержувачів державної допомоги. Якщо одержувач державних соціальних виплат тривалий час перебуває та неофіційно працевлаштований за кордоном, – такі виплати припиняються та скасовуються.

Приміром, в одному із районів Львівщини понад 270 особам, припинено компенсаційні виплати на догляд за інвалідом першоїгрупи або літніми особами старше 80 років, у зв’язку з їх перебуванням за кордоном. За цим фактом відкрито кримінальне провадження. Через це всім одержувачам державної соціальної допомоги  варто знати, що будь-яка інформація про неофіційне працевлаштування за кордоном є вагомою підставою для повернення одержаних державних соціальних виплат та подальшого скерування такої інформації до правоохоронних органів.

Прес-служба Львівської обласної ради