Українсько-бельгійські зустрічі традиційно розпочалися зустріччю партнерів в авдиторії імені професора Василя Надім’янова. Ректор ДДПУ імені Франка професор Надія Скотна та проректор з міжнародних зв’язків Юрій Вовк розповіли про наш виш та про місто, натомість  член бельгійської делегації Лон Гольцер, генеральний директор Асоціації католицьких університетів Льовен, посол уряду Фландрії   розповіла про університетську освіту у Бельгії та Фландрії зокрема, окремо ознайомила присутніх на зустрічі ( з української сторони були декани факультетів ДДПУ та завідувачі окремих катедр вишу) про університет ужиткових наук ВІВЕС. Нині в цьому навчальному закладі  13 тисяч студентів здобувають ступінь бакалавра. Загалом у Фландрії нині діють 12 прикладних і шість класичних університетів. Що ж до університету ВІВЕС, нині – це один з найпотужніших у реґіоні.

IMG_20180925_090112

 

IMG_20180925_090105

 

IMG_20180925_090133

 

IMG_20180925_092844

IMG_20180925_091621

Говорила промовиця й про співпрацю з Дрогобичем, про те, що ці контакти посилюють можливості ДДПУ імені Франка для інтеграції у європейський освітній простір.

Виступили також член правління НГО «Орадя» Івану ван Гулле, який наголошував у важливості співпраці саме в соціальній роботі з безхатченками та узалежненими, а також Йоріс Хіндрікс, почесний доктор ДДПУ, президент університету  ужиткових наук ВІВЕС.

IMG_20180925_090830

Відтак по зустрічі відбулося знайомство гостей з роботою факультетів дрогобицької альма-матер, а вже опісля спільно з дрогобичанам вони відвідували організації соціального обслуговування та благодійні фонди міста та реґіони, в яких проходять стажування наші та бельгійські студенти – БФ “Карітас” СДЄ УГКЦ, Товариство захисту інвалідів “Надія”, Львівський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Сонечко” (Стебник).

Проте найголовнішим днем стало 27 вересня, коли на урочистому засіданні вченої ради Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Йорісу Гіндріксу було вручено диплом почесного доктора Дрогобицького вишу. Надано це звання бельгійськом у ректорові-президентові  було ухвалою Вченою радою ДДПУ шостого березня нинішнього року (протокол № 6).

IMG_2539

Слово на пошану номінанта виголосили декан декан соціально-гуманітарного факультету доцент Ігор Гриник, та біолого-природничого факультету доцент Світлана Волошанська, які  розповідаючи про життя та науково-педагогічну діяльність почесного доктора та його багатолітні контакти та взаємини з українськими партнерами.

IMG_2565

IMG_2596

IMG_2705

Доповіді на церемонії  генеральний директор Асоціації Католицьких університетів  Льовен та посол уряду Фландрії з охорони здоров’я Лон Голь цер («Вища освіта у Фландрії»), декан факультету біотехнологій та охорони здоров’я Ян Вандергоу («Поступ, зв’язок та інновації в Університеті прикладних наук ВІВЕС»),  декан факультету охорони здоров’я, мед сестринської справи та акушерства Нансі Буке («Людиноцентричне навчання з охорони здоров’я в Університеті прикладних наук ВІВЕС»).

Почесний доктор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Йоріс Хіндрікс виступив із доповіддю «Глобально поєднані: важливість міжнародної співпраці», а також щиро подякував вченій раді за нагороду та висловив пошану університету за співпрацю.

Після урочистостей в актовій залі імені ректора, професора Валерія Скотного гості здійснили коротку прогулянку містом, ознайомилися з найцікавішими пам’ятками багатонаціонального, мультикультурного Дрогобича.

IMG_2707

Відтак того ж дня у народному домі відбувся – в рамках вже традиційного проекту «Музика без кордонів» вже добре знаного в усій Україні диригента Германа Енґельса та молодої талановитої і добре вже відомої на континенті бельгійської піаністки Марі Франсуа.

IMG_2771

Концерт відбувся за підтримки та сприяння Амбасади Королівства Бельгія в Україні, а також почесного доктора ДДПУ Патріка Беллінка, завдяки якому ці концерти вже стали доброю традицією  рамках нашої співпраці з партнерами з Фландрії.

В концерті бельгійських музикантів з академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії (директор – дрогобичанин) Володимир Сивохіп лунала музика бельгійських композиторів Альбера Ґрізара та Августа Бука, українського класика Бориса Лятошинського й норвежця Едварда Ґріґа.

Вів концерт музикознавець Богдан Пиц. А перед початком присутніх і музикантів вітали ректор професор Надія Скотна, доктор Патрік Беллінк, міністр-радник Посольства Бельгії в Києві Мішель Версай.

Найбільше слухачів вразила неймовірно емоційна віртуозна гра піаністки Марі Франсуа. Й було видно, яких зусиль їх довелося докласти, що би рояль Народного дому все ж зазвучав, щоби почули дрогобичани блискуче виконання цієї непересічної піаністки. Добре, що напередодні хоч якось настроїти й налагодити інструмент вдалося Дмитрові Шмимонякові. Але дивно, що в такому місті, як наше, де є і Інститут музичного мистецтва, й музичний коледж, й не один музичний колектив тощо, немає ані нормального рояля, ані пристойного фортепіано. Чи не тому не завітали на концерт владні мужі з ратуші та наші менеджери від культури?…

Завершився головний день бельгійського тижня прийомом, який дали президент університету ВІВЕС, doctor honoris causa ДДПУ імені Франка Йоріс Хіндрікс та ректор Франкового вишу, професор Надія Скотна….

Чергова українсько-бельгійська зустріч завершилася, та вже намічено подальші кроки у цій співпраці, вже, окрім сталих партнерів соціально-гуманітарного та біолого-природничого факультетів – до контактів з фламандцями  прагнуть долучитися  й інші факультети, адже співпраця ця розширює горизонти й надає великі можливості у покращенні якості освіти та викладання й реально наближує наш виш до європейських стандартів. Черговий українсько-бельгійський тиждень завершився. Небавом – наступний. Співпраця триває. Попереду ще – чимало спільних справ та ініціатив, серед яких – і продовження роботи над створенням дендропарку, який таки з’явиться в Дрогобичі, попри всі перешкоди на цьому шляху…

Світлини автора