Працює мистець у різних жанрах, найбільше приваблюють його сюжетне фото, краєвиди та портрети. Й власне цього разу в Трускавці було виставлено його ориґінальні, глибокі портрети. Майстер вміє передати й характер, психологію і настрій тих, кого знімає.

IMG_1810

IMG_1814

А найголовнішим є те, що фотографує не “на цифру”: вже понад чверть століття залишається вірним фотографії аналоговій (сиріч фотографує на плівку) та ще й чорно-білу, яка, автор має тут цілковиту рацію, краще передає і характер і сутність того, що насвітлене й створює абсолютно інший настрій і характер сприйняття.

IMG_1903

                                                                             Автопортрет

На вернісажі 18 вересня з автором світлин присутніх, яких було чимало тієї днини в Музеї Михайла Біласа, познайомила директор Олена Білас-Березова, своє захоплення талантом стрийського мистця висловив Трускавецький міський голова Андрій Кульчинський, який принагідно висловив надію побачити на світлинах Михайла Іванева краєвиди та вулички курорту. На це мистець зауважив, що вже думає про це, має “свої” місця в №перлині Карпат” й небавом повернеться до Землі Дрогобицької з новою виставкою…

IMG_1838

IMG_1869

Говорили про фотохудожника, який ще й справжній філософ, що у кожній зафіксованій ним миті, розмірковує та медитує, і декілька його друзів, які приїхали підтримати Михайла з Дрогобича та зі Стрия.

Вразила й виставка, й сам автор (чудовий співрозмовник, глибока та неординарна особистість), гостя з ізраїльського середземноморського Ашдода Олег Шерман, який уже міркує над тим, щоб влаштувати презентацію світлин галичанина в своєму місті. Дай Боже, щоб це задум вдалося зробити реальністю.

IMG_1907

IMG_1913

IMG_1928

Виставка завершилася, але про неї не лише говорять досі: кожна зустріч з талантом Михайла Іванева спонукає до роздумів і надовго залишає приємні спогади від спілкування з його надзвичайно талановитими й оптимістичними роботами. Чекаймо наступного спілкування з мистцем, котрий слушно уважає, що і його основний фах (хоч і важко тепер повісти, що є більш суттєвим для нього), теж є свого роду професією творчою.

IMG_1926

Легендарний швейцарський фотограф Роберт Франк якось зауважив: Перш за все все, я знаю, що життя для фотографа не може бути байдужим.”. Саме це вирізняє й творчість майстра світла та тіні Михайла Іванева, романтика та філософа, котрий захоплено ставиться до всього, що робить, особливо — в своїй творчості. 

Довідка:

Михайло Іванів народився 16 вересня 1963 року  в Межибродах на Сколівщині. По закінченні середньої школи вступив до Львівського державного медичного інституту, по закінченні якого працював у Луганську та Красному Лучі (нині – Хрустальний).
Луганської області.

Від  1990 до  1996 року – лікар-анестезіолог Стрийської залізничної лікарні.
Від  грудня 1996 року працює у Стрийському пологовому будинку. Фотографією живе і  понад чверть століття,  однак надалі  відчуває себе початківцем і це приносить особливу насолоду та задоволення.

Світлини автора репортажу