В статті “Хто зірве джекпот на заміні світильників вуличного освітлення у Дрогобичі? Перемогу віддадуть знову “своїм”? ми описали історію розіграшу тендеру “Заміна світильників вуличного освітлення з використанням енергоощадних технологій в м. Дрогобичі Львівської області (реконструкція)”, який розігрував Департамент міського господарства (керівник Роман Москалик).

Це закупівля має довгу і складну історію, адже через різноманітні причини його довго не могли завершити.

Зрештою  12 жовтня на порталі Рrozorro було оголошено переможця.

Ним стало підприємство з Івано-Франківська ТОВ “СЕТА- УКРАЇНА”, яке вже одного разу обирали переможцем у цих торгах, але фірми, чиї пропозиції було відхилено, подали скарги до Антимонопольного комітету. Результати торгів було скасовано.

Детальніше зі статтями, пов’язаними з цим тендером, можна ознайомитися за посиланнями:

https://drogmedia.net.ua/2018/09/25/normal-ne-svitlo-misiya-nemozhly-va/

https://vartonews.com.ua/2018/09/29/i_znovy_wony/

17 серпня Департамент міського господарства Дрогобицької міської ради  вкотре оголосив торги. Дата розкриття тендерних пропозицій тричі змінювалась, які і переможці, але тендерний комітет Департаменту міської ради усім відмовляв через різноманітні причини і ось, коли залишилися лише два учасники, а це відомий у місті “тендерний щасливчик” “ТОВ “ТЕРКОМБУД” та ТОВ “СЕТА- УКРАЇНА”, перемогу віддають ТОВ “СЕТА- УКРАЇНА”, яка запропонувала найнижчу ціну – 20 780 000,00 гривень з ПДВ. Відтак департамент міського господарства опублікував повідомлення про намір укласти договір саме з цим підприємством

Ми вкотре хочемо вам розповісти про факти, які свідчать, що фірми, які беруть участь у “топових” тендерах, які розігрує департамент міського господарства, є між собою пов’язані.

ТОВ “СЕТА- УКРАЇНА”: підприємство зареєстровано в Івано-Франківську, власником є  добродійка  Тетяна Косенко, яка також є співвласницею фірм ТОВ “ВЕСТА ТРЕЙД” та корпорації “УКРТРАНСЖИЛБУД”.

Обидві фірми неодноразово очолював Сергій Леонідович Жирний, який дотичний до ремонту доріг та інших замовлень у Дрогобичі.

Нагадаємо, що в Дрогобицькому ВП ГУ НП України у Львівській області від 20 червня .2018 року розпочато кримінальне провадження за фактом систематичного привласнення впродовж 2017-2018 років бюджетних коштів службовими особами корпорації “Укртрансжилбуд” (ЄДРПОУ 32776178) при виконанні робіт, замовником яких виступало КП ”Управління капітального будівництва”, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи корпорації “Укртрансжилбуд” на замовлення КП ”Управління капітального будівництва” Дрогобицької міської ради проводять роботи по реконструкції площі Ринок у Дрогобичі, вартість та об’єми яких не відповідає фактичному виконанню. Разом з цим встановлено, що КП УКБ Дрогобицької міської ради проводить авансовий перерахунок бюджетних коштів на рахунок корпорації Укртрансжилбуд, яка зареєстрована у Івано-Франківську, за начебто виконані роботи, які в подальшому перераховують на ТзОВ “Теркомбуд” (ЄДРПОУ 40383198) та ФОП ОСОБА_3) з метою подальшого зняття таких в банківських установах, а згодом розподіляють їх між учасниками вказаної схеми”.

ТзОВ “Теркомбуд” та “Укртрансжилбуд” разом брали  участь у тендері “Реконструкція площі Ринок у м. Дрогобичі Львівської області”, але ТзОВ “Теркомбуд”, схоже, поступилися ціною. Відтак, перемогла “Укртрансжилбуд”, яка згодом почала перераховувати кошти фірмі ТзОВ “Теркомбуд” – своєму конкурентові на тендері.

Так само пані Косенко, якій належить ТОВ “СЕТА- УКРАЇНА”, є засновницею ГО “Галичани”, де головою є Сергій Леонідович Жирний, чоловік який виконує роботи на Грушевського та Чорновола, і який вже доволі впізнаваний персонаж з великими амбіціями гравця у публічному  просторі Дрогобича.

Ось такі “фірмочки” освоюють наші бюджетні кошти в Дрогобичі.

В наших подальших розслідуваннях ще більше фактів про схеми, які реалізують у Дрогобичі за участі підрядних організацій та влади.

Олег Дьорка, член НСЖУ,  редактор “Варто”