Свого часу й Трускавець тривалий, до початку 60-х минулого сторіччя,  час був усього-на-всього селищем. Так само як і Моршин (найменший населений пункт Львівщини, підпорядкований обласному центру).

Тому невипадково, мабуть, що нещодавно у Верховній раді зареєстровано проект Постанови, яка передбачає надання Східниці статусу міста обласного значення та зменшення меж Борислава.

Тож не виключено, що в разі схвалення Постанови народними обранцями (ініціатор проекту – народний депутат України Валентин Ничипоренко, власник готельного комплексу  «Три сини та донька» в Східниці) селище площею 633 гектари стане містом обласного підпорядкування й центром ОТГ, отже межі Борислава суттєво зменшаться.

Що ж до самого проекту Постанови, там  запропоновано:

  1. Зменшити межі міста обласного значення Борислав Львівської області на 693 га у зв’язку із вилученням з його складу селища міського типу Східниця.
  2. Віднести селище міського типу Східниця Бориславської міської ради Львівської області до категорії міст обласного значення Львівської області.
  3. Кабінету Міністрів України в межах повноважень забезпечити взаємодію центральних і місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування у вирішенні питань, пов’язаних із зміною статусу селища міського типу Східниця Львівської області та, щодо зменшення меж міста обласного значення Борислав Львівської області.

Мета Постанови –  сприяння  інвестиційній привабливості Східниці,  покращення рівня життя її мешканців і  суттєве збільшення надходжень до  місцевої скарбниці та державного бюджету.