Що ж до головної споруди Дрогобича, справді визначної пам’ятки, то ця ратуша збудована у неокласичному стилі з елементами еклектизму у 1929 році. Через поважні архітектурні вади попередню будівлю міської управ, споруджену у середині ХІХ сторіччя було частково розібрано й добудовано за новим проектом. Автори – львівські архітектори Мар’ян Нікодемович та Ян Семкович.
ратуша, якій наступного року виповниться 90 років, – триповерхова, попередниця ж мала лише два поверхи.

Має вона  й внутрішній дворик (патіо), який останніми рокам став популярним місцем для проведення концертів і різноманітних культурно-мистецьких акцій.

З вежі Ратуші (ця частину споруди дещо змінили, але вона  залишилася від Ратуші ХІХ століття) можна побачити чудову панораму всього міста та околиць, тож сьогодні прогулянка на цю вежу – чи не найбільш популярний туристичний маршрут у місті.

Не можна під час відвідин вежі оминути й унікальний годинник, виготовлений 1928 році майстернею Міхала Менсєвіча в польському місті Кросно.

Також унікальною є  мармурова зала, яка сьогодні, як і раніше зрештою, є місцем, де на свої засідання збираються радні…

Ще до середини 50-х років минулого сторіччя фасад Ратуші з чотирьох боків пр. прикрашали фігури грифонів – охоронців часу. Та їх демонтували тодішні владці «з червоним піднебінням».