Їх вивченню Ігор присвятив половину свого життя, а Львівський історичний архів, де вони зберігаються, став для нього майже рідною домівкою. До того ж акти він вивчав фронтально,  себто, посторінково у межах 15-18 ст., тож, він їх прочитав повністю. !
Для того, щоб скласти генеалогічні таблиці численних шляхетських родів Прикарпаття, потрібно було вивчити сотні і сотні переважно судових документів:  тобто, була проведена “пекельна” дослідницька робота, якою не займаються цілі наукові колективи !
У нас є праці про шляхту – Н. Яковенко, І. Ворончук, В. Михайловського, Н. Старченко та інших. Але це в переважно – про  Волинь і Правобережжя. Однак  за фронтальну генеалогію ще не брався ніхто!

Крім того, Галичина має свою специфіку, тут читати акти набагато важче, бо тут переважно латина, яка майже в кожному столітті мала свою специфіку !
Я вважаю, що такі роботи, які рідко по силі  одній людині, належить відзначати  не просто ступенем доктора наук, але наш Ігор дуже скромна людина.
Не можу втриматися від репліки: десятки докторських сьогодні штампують за всілякими «історіографіями», «дояться» зашмаровані теми з ХХ ст., та от залучення нового архівного матеріалу там не домінує, і т.д., і т.п.
Докторська Ігоря Смутка – всім ницим історикам – урок, як потрібно працювати !

Ще одна репліка – в спеціальній раді ДДПУ, яку торік відкрив Віталій  Тельвак з шифру «Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни», не знайшлося місця іменитому історикові (там його місце посідають люди, які не написали й десятої долі того, що зробив Ігор  Смуток).
Я також тішуся, що Ігор живе і працює в Дрогобичі, хай нам тепер заздрять імениті, всілякі там національні (чи то пак – псевдонаціональні) університети ! Академії наук також велике вітання з Дрогобича !

4

Вітаючи колегу, зичимо йому подальших плідних успіхів на науковій та педагогічній ниві !
https://www.academia.edu/…/Смуток_І.І._Руська_шляхта_Переми…

 

ACADEMIA.EDU

Смуток І.І. Руська шляхта Перемишльської землі (XIV – XVIII ст.). Історико-генеалогічне дослідження. (дисертація)

Смуток І.І. Руська шляхта Перемишльської…

завантаження

 

Історичний факультет ДДПУ імені Івана Франка вітає Ігоря Смутка із захистом докторської дисертації !

uk_r

Редакція Дрогобицької інтернет-ґазети “Майдан” долучається до вітальних слів на адресу нашого краянина-науковця й зичить нових здобутків на історичній ниві!