У своєму зверненні  до учасників круглого столу, директор Львівського ЦРМС Галина Гречин наголосила на необхідності використання можливостей міжмуніципального співробітництва. «Співпрацюючи між собою, громади отримують взаємовигідну  користь. Це реальна можливість спільно вирішити потреби, які актуальні для двох і більше громад, а також це підтвердження факту довіри між громадами», – директор Львівського ЦРМС Галина Гречин.

IMG_9268

Сенс програми – у проведенні щорічного конкурсу проектів міжмуніципального співробітництва із відповідним фінансуванням з обласного бюджету та бюджетів рад, які уклали договори про міжмуніципальне співробітництво. Заходи Програми повинні сприяти розвитку співпраці органів місцевого самоврядування, підвищенню професійного рівня представників органів місцевого самоврядування, громадськості з питань управління проектами та активізації їх участі в національних і міжнародних програмах.

Практика укладення договорів міжмуніципального співробітництва в Україні свідчить, що якщо в області існують відповідні програми підтримки, то активність територіальних громад у цьому напрямку на порядок вища.

DSC02734

Сьогодні 1050 територіальних громад у всій Україні використовують інструменти міжмуніципального співробітництва, в тім числі – в царині житлово-комунального господарства, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту і пожежної безпеки.

Динаміка процесу укладання договорів в Україні свідчить про суттєве зростання від двох у 2014 році, до 145 у 2018 році.  2015 року таких було укладено 29, у 2016 – 37, та у 2017 – 50.

Львівщина наразі має лише дві угоди про співпрацю.

Дарія ЗУБРИЦЬКА