Пріоритетними напрямками програми наступного року будуть:

розвиток міських громадських просторів; розвиток вело інфраструктури; розвиток інноваційної транспортної інфраструктури (крім ремонту хідників та доріг); створення інноваційних об’єктів у міському просторі; створення спортивних майданчиків; створення дитячих майданчиків.

Розгляд проектних пропозицій відповідними підрозділами міської ради відбудеться від п’ятого до дев’ятого грудня нинішнього року. Проектні пропозиції буде розміщено в розділі “Громадський бюджет” на офіційному сайті Дрогобицької міської ради десятого грудня 2018 року. Оцінювання проектних пропозицій конкурсною комісією заплановано на 11 грудня.

Розміщення проектних пропозицій, які отримали рекомендації конкурсної комісії, для голосування на офіційному сайті Дрогобицької міської ради – до 12 грудня. Проведення голосування – 13 грудня – 26 грудня. Встановлення підсумків голосування – 27 грудня. Реалізація: січень – березень 2019 року: виготовлення проектно-кошторисної документації; квітень – серпень 2019 року – роботи з реалізації проекту.

Однією з пропозицій, яку буде розглядати конкурсна комісія, буде проект «Міжнародний туристичний маршрут «Стежками Юрія Дрогобича». Автор ідеї та координатор проекту – Лев Кльоба – доцент катедри фінансів, обліку та аналізу Інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка». Волонтери проекту – студенти Львівської політехніки. Керівники груп волонтерів – студенти Інституту Андрій Проник та Юрій Шемеляк.

Юрій Дрогобич,  справжнє ім’я  Юрій Михайлович Донат-Котермак, народився в Дрогобичі 1450 року. 550 років тому -наприкінці 1648 року  вступив до Яґеллонського університету  в Кракові), де здобув наукові ступені бакалавра (1470 рік) і магістра (1473 рік). Вивчав медицину та вільні мистецтва в Болонському університеті, де став доктором філософії ( 1478 р.) і медицини (1482 р.). У Болоньї в 14781479 і 14801482 роках читав лекції з астрономії.  Від 1481 до 1482 був ректором Болонського університету  – найстаршого в Європі.

Проект «Око Юрія Дрогобича» дозволяє привернути увагу до події, яка відбулась у Дрогобичі 550 років тому. За однією з легенд, 1468 року Юрій Котермак, перед від’їздом на навчання до Кракова, зійшов на верхній поверх міської ратуші і пообіцяв зробити все можливе для того щоб добитись успіху і зробити Дрогобич відомим всьому світові. Юрій Дрогобич став всесвітньо відомим вченим, астрономом, ректором Болонського університету, професором Краківського університету та прославив рідне місто.

12 жовтня 2018 року першокурсники Інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету перед врученням студентських квитків також піднялись на ратушу старовинного Дрогобича. Разом з ними був Юрій Дрогобич (артист Львівського обласного музично-драматичного проекту Юрій Шуневич). Студенти почули цікаву розповідь про історію міста та Юрія Дрогобича. Кожний студент поставив перед собою мету досягнути успіху у житті. Квитки першокурсникам у сесійні залі ратуші вручив міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Директор Інституту Йосип Хром’як вручив старостам груп символічний ключ до знань.

Доцент Львівської політехніки Лев Кльоба запропонував студентам стати волонтерами проекту «Око Юрія Дрогобича». З метою реалізації проекту на ратуші буде встановлено підзорну трубу (стаціонарний потужний бінокль) та телескоп. Мешканці та гості міста зможуть піднятись на ратушу і з висоти пташиного лету помилуватись краєвидами міста та загадати бажання з метою досягнення власного успіху та реалізації корисної справи для міста.

Міжнародний туристичний маршрут «Стежками Юрія Дрогобича» на першому етапі має назву «Око Юрія Дрогобича» і включає підняття мешканців, гостей та туристів на Ратушу міста де буде встановлено підзорну трубу (Юрій Дрогобич був астроном). Передбачено, що гостей та туристів буде супроводжувати Юрій Дрогобич (екскурсовод у професорській мантії), який розповість про історію міста та всесвітньовідомого вченого Юрія Дрогобича.

Другий етап туристичного маршруту включає:

  • сільзавод (батько Юрія Котермака був зваричем);

  • церкву Святого Юрія (першу освіту жителі міста здобували в той час у школах при церквах та костелах);

  • костьол Святого Варфоломія,

  • пам’ятник Юрію Дрогобичу,

  • музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича,

  • площу Ринок та Ратушу.

Другий етап може стати й веломаршрутом.

Третій етап проекту передбачає автобусні екскурсії за маршрутами Дрогобич – Краків – Дрогобич та Дрогобич – Краків – Болонья – Дрогобич».

31 жовтня 2018 року відбулась презентація проекту під час проведення у приміщенні міської ради семінару-навчання з питань підготовки проектів для отримання фінансування з Громадського бюджету. Семінар проводили Тарас Перхун, менеджер Інституту розвитку міста та Олег Дукас, радник міського голови. Автор ідеї проекту Лев Кльоба та студенти Львівської політехніки Орест Малечкович та Олег Сорока розповіли про основні особливості проекту та запропонували учасникам семінару підтримати цей проект під час голосування на сайті міської ради у грудні 2018 року.

До підтримки та реалізації проекту долучається керівник Туристично-інформаційного центру Дрогобича історик Ігор Чава. Студенти-волонтери проекту хочуть запросити допомогти у виконанні проекту і стати їхніми консультантами колишніх випускників Львівської політехніки, в тім числі керівника Інституту розвитку міста Дрогобича Володимира Кондзьолку.

Першими учасниками туристичного маршруту «Стежками Юрія Дрогобича» стали 31 жовтня 2018 р. студенти Львівської політехніки. Разом з Юрієм Дрогобичем (артист музично-драматичного театру Іван Гарасимчук), журналістом і гідом Леонідом Ґольберґом та координатором проекту Левом Кльобою студенти пройшлись цим маршрутом. Майбутні волонтери цього проекту почули цікаві та змістовні розповіді про історію сільзаводу, церкви Святого Юрія, костела Святого Варфоломія, театру імені Юрія Дрогобича та Ратуші міста.

Орієнтовна вартість проекту на 2019 рік 107 тисяч гривень. Проект можна буде реалізувати тільки у випадку, якщо за нього у грудні 2018 р. проголосують жителі міста.

Виконання проекту сприятиме збільшенню кількості туристів в Дрогобичі; збільшенню обсягів реалізації місцевими підприємствами та підприємцями продукції та послуг за рахунок більшої кількості туристів; зростанню надходжень до місцевого бюджету.

Проект включає, з метою збільшення кількості туристів у Дрогобичі,

– виготовлення та встановлення рекламно-інформаційних сіті-лайтів, банерів у Дрогобичі, Трускавці, Східниці;

– встановлення на дрогобицькій Ратуші потужної підзорної труби – «Ока Юрія Дрогобича»;

– внесення до туристичних маршрутів Дрогобиччини нового маршруту, пов’язаного з інформацією про Юрія Дрогобича (сільзавод, церква Святого Юрія, синагога, обласний театр імені Юрія Дрогобича, костьол Святого Бартоломія, центр міста, підняття на ратушу міста);

– внесення до туристичних маршрутів нових міжнародних маршрутів Дрогобич – Краків -Дрогобич та Дрогобич – Краків – Болонья – Дрогобич»;

– випуск та реалізацію сувенірної продукції про Дрогобич та присвяченої 550-річчю від’їзду Юрія Дрогобича на навчання до Краківського університету (фотоальбоми, буклети, листівки, значки, календарики);

– проведення міжнародних науково-практичних конференцій та круглих столів на тему «Юрій Дрогобич-Котермак та сучасний Дрогобич».

До участі у виконані проекту запрошуються засоби масової інформації, туристичні фірми, видавництва, банки, страхові компанії, підприємства та підприємці з Польщі, Львова, Дрогобича, Дрогобицького району, Стебника, Борислава, Трускавця, Східниці, Моршина, а також з інших міст юридичні та фізичні особи.

Проект має зацікавити й представників готельно-ресторанного бізнесу та власників кафе та хостелів. Пропозиції стосовно підготовки проекту та участі у реалізації міжнародного туристичного проекту «Стежками Юрія Дрогобича» і його першого етапу «Око Юрія Дрогобича» (придбання підзорної труби) просимо надсилати координаторові проекту Леву Кльобі на електронну адресу lev.kloba@ukr.net.