Лев Кльоба, разом зі студентами Інституту підприємництва та перспективних технологій, виступив ініціатором проекту створення нового міжнародного туристичного маршруту «Стежками Юрія Дрогобича».

Проект «Око Юрія Дрогобича» дозволяє привернути увагу до події, яка відбулась у Дрогобичі 550 років тому.  За однією з леґенд Юрій Котермак 1468 року,  перед від’їздом на навчання в університет до Кракова, зійшов  на вежу міської ратуші і пообіцяв, що зробить все можливе для того щоб досягти успіху і зробити Дрогобич  відомим всьому світові. Юрій Дрогобич став всесвітньо відомим вченим, астрономом, ректором Болонського університету, професором Краківського університету та прославив рідне місто.

Міжнародний туристичний маршрут «Стежками Юрія Дрогобича» на першому етапі має назву «Око Юрія Дрогобича» і включає сходження мешканців і подорожніх  на вежу Ратуші, де буде встановлено підзорну трубу (Юрій Дрогобич був астрономом). Передбачається що гостей та туристів супроводжуватиме Юрій Дрогобич (провідник у професорській мантії), який розповість про історію міста та всесвітньовідомого вченого Юрія Дрогобича.

В межах цього проекту передбачено проведення науково-практичних конференцій та круглих столів присвячених Юрію Дрогобичу.

Сьомого лютого 1483 року в Римі було опубліковано працю Юрія Дрогобича “Прогностична оцінка поточного 1483 року», яка, крім астрологічних прогнозів, містить відомості з географії, астрономії, метеорології. За змістом та оформленням ця перша друкована книжка, написана вихідцем з Галичини, не поступається іншим західноєвропейським виданням того часу.

Сьомого лютого 2019 року заплановано організувати  міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Юрій Дрогобич» та сучасний Дрогобич». До участі в роботі конференції буде запрошено науково-педагогічних працівників, аспірантів та студентів з України, Польщі та інших країн.

Проведення науково-практичних конференцій саме  сьомого  лютого може стати традиційним. До цієї дати можна також присвятити проведення конкурсу та відзначення  авторів кращих наукових робіт, виконаних вихідцями з Дрогобича.

Декан історичного факультету ДДПУ, професор Леонід Тимошенко пообіцяв ініціаторові Котермакових проектів свою підтримку та сприяння спільноти істориків-науковців не лише Дрогобича, а й інших реґіонів України, а також колег із Польщі.