На думку експерта Ярини Гаєцької-Колотило, до «землі треба ставитись з надзвичайною обережністю. Адже цей ресурс не є невичерпним. Тому кожен, хто ухвалює рішення щодо земельних ділянок, повинен користуватись принципом: «землю ми позичили у своїх дітей».

thumbnail (2)

Учасники семінару вказали на цілу низку проблемних питань: непоодинокі випадки фактичного користування земельними ділянками без  документів правовстановлення, колізії із визначенням моменту початку договірних відносин, особливо із введенням державної реєстрації речового права, помилки у переліках земельних ділянок за межами населених пунктів, що передаються із державної у комунальну власність тощо.

thumbnail (1)

«Як власники  земель поза населеними пунктами, об’єднані територіальні громади зможуть заповнити прогалини на публічній кадастровій карті  й також  показати приклад ефективного управління земельними ресурсами у масштабах цілої держави. А зважаючи на динаміку об’єднавчих процесів, ми наближаємося до показника охоплення половини площі України під ОТГ», – зазначив радник з юридичних питань Андрій Гнида.

Нагадаємо, що в Україні триває земельна адміністративна реформа, яка передбачає передачу земель поза населеними пунктами у власність об’єднаних територіальних громад.

Дарія ЗУБРИЦЬКА