Це рішення у Славському впроваджуватимуть покроково, а першим етапом буде  інформаційної кампанія,  спрямована на місцевих мешканців, передовсім – на наймолодших. Заплановано розповіді   про шкоду від забруднення довкілля і користь від переходу на екологічно чисті матеріали.

images

Таке рішення може суттєво зменшити кількість сміття. До того ж не варто забувати, що поліетилен надто довго розкладається.

Ця практика особливо важлива для Дрогобича, міста яке давно потерпає від сміттєвої кризи.

IMG_20180729_142420images (1)

Схоже на те, що ініціатива Славського “зачепила” Львівську міську раду: вона планує обмежити використання поліетиленових пакетів у торговельних закладах міста.

Зокрема, власникам супермаркетів та магазинів рекомендуватимуть пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових пакетів – паперові, багаторазові торбинки тощо. Також торгові мережі мають розробити програму лояльності до споживачів щодо заохочення використання ними багаторазових пакетів. Також не обійдеться й без інформаційних кампаній, які повинні поширювати  цю ідею в громаді.

За словами заступника Львівського міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка, механізмвтілення цієї ідеї  мерія напрацьовуватиме спільно з представниками торговельних мереж Львова.

«Торік Львів першим в Україні прийняв стратегію «Нуль відходів», яка передбачає ряд практик щодо повторного використання твердих побутових відходів і зміну підходу до сміття, визначення його як ресурсу. Одне з важливих рішень – це відмова від одноразових пакетів і використання багаторазової тари. Львів вже сьогодні має багато прикладів використання багаторазової тари, тому це рішення викличе великий позитивний резонанс серед мешканців міста», – зазначив  Андрій Москаленко.

Мабуть, Дрогобичу вартує взяти приклад зі Славського та Львова, де намагаються не лише покращити екологічну ситуацію, але й зменшити кількість сміття.

А сміття для Дрогобича міста це сьогодні – одна з найбільших проблем, яка за останні півроку стала притчею во язицех.

Олег Дьорка