“Зараз такий період, коли за тиждень реєструють близько 150 – 300 випадків захворювання на кір, а за останній тиждень їх було майже 500. Лише у Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню за добу госпіталізовують 25-35 людей з ознаками кору”,- стверджує посадовиця.

Ті, що вже перехворіли, мають довічний імунітет і їм немає чого боятися. Також спокійними можуть бути ті, хто має дози  дози вакцини проти кору.
Натомість той,  хто не знає про свій вакцинальний статус,  має лише одну дозу вакцини або ж невакцинований узагалі щодня наражається на небезпеку.
Заразним хворий є ще до того, як з’являється висипання.

Коли підвищується  температура, з’являється кашель, кон’юнктивіт, хворий активно виділяє збудник і ділиться ним з тими, хто поруч.

“Якщо людина не хоче захворіти на кір, вона йде до сімейного лікаря, який оглядає її, переконується що в неї немає гострого захворювання чи загострення хронічного і пише дозвіл на проведення профілактичних щеплень. Тоді пацієнт в кабінеті щеплень безкоштовно отримує профілактичне щеплення бельгійською вакциною європейської якості зі всіма індикаторами, та дозволами. Також вакцину перевіряли в Україні чи вміст ампули відповідає їїописові. І той, хто зробить два щеплення з інтервалом в місяць, ґарантовано буде захищений  від кору”, – розповіла Наталія Тімко.

Львівщина забезпечена вакциною більш, ніж на 100 відсотків. У резерві у 40 000 доз. Тож кожен, хто потребує щеплення, отримує його моментально у всіх поліклінічних закладах охорони здоров’я області.

Вперше дітям повинні робити щеплення в один рік, вдруге у віці шести років. Згідно з законодавством України є ще таке поняття як щеплення за епідеміологічними показами. Тим часом інструкція вакцини допускає щеплення від дев’ятимісячного віку.

Навіть Віл-інфекція не є протипоказом до вакцинації, лише СНІД в стадії розгорнутих клінічних проявів. Такі люди отримують простий імуноглобулін, щоб захиститися від хвороби.

Робити щеплення не можна  тільки вагітним жінкам та людям з важким імунодефіцитом.

“Якщо з якихось причин вакцинацію не зробили своєчасно, то ніколи не пізно це зробити і захистити дитину від кору, краснухи та епідеміологічного паротиту. Адже вакцина є потрійною, також є щеплення проти дифтерії, правця, коклюшу й інших інфекційних захворювань
Весь цивілізований світ довів, що єдиним дієвим способом профілактики інфекційних захворювань – це вакцинація”, – додала головний експерт департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з епідеміології Наталія Тімко.

Лікарі кажуть, що після проведення профілактичних щеплень жодних негативних наслідків немає. Історією, практикою та медициною доведено, що вакциновані люди захищені від хвороби на 95 відсотків, лише п’ять відсотків  можуть захворіти, але вони не будуть мати уcкладнень у вигляді запалення легень, головного мозку, енцифаліту й усе ж залишаться здоровими.

Серед всіх, хто захворів понад 68 відсотків були невакциновані, у 11 відсотків була одна доза вакцини.

Є думка, що перенесений кір, особливо з запаленнями головного мозку, може знизити інтелектуальний потенціал людини.

Як зрозуміти, що у вас кір?

Перші симптоми: підвищення температури, сухий кашель, може виникати кон’юнктивіт. Також може бути тільки температура, яку протягом чотирьох-п’яти днів важко збити.
Вже потім починається висипання.

Сама хвороба важка і небезпечна. Та є ще період після хвороби – післякорева анерґія. Людина, яка перехворіла кором, стає надзвичайно уразливою до практично всіх інших інфекційних захворювань, в тім числі до ґрипу та пневмонії. Особливо небезпечним кір є для людей з хронічними захворюваннями”, – зазначила директор департаменту охорони здоров’я у Львівської ОДА Ірина Микичак.

Додамо, минулого тижня в Пустомитівському районі у школах обмежили відвідування невакцинованих дітей, бо для них загроза захворіти є найбільшою.
Загалом на Львівщині є два летальних випадки, спричинені кором, серед невакциновах дітей.

Джерело – “ЛМН”