Суб’єктам господарювання сфери торгівлі і послуг рекомендують пропонувати покупцям альтернативу використанню одноразових поліетиленових пакетів: біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбинки тощо.

З цього приводу у відділі економіки ДМР планують шляхом підписання меморандуму з торговельними мережами міста  провести спільні заходи, спрямовані на відмову від поліетиленових пакетів та використання альтернативних екологічно безпечних пакувальних матеріалів.

Після супермаркетів ідею відмови від поліетилену буде поширено  серед магазинів, ринків та суб’єктів роздрібної торгівлі.

Водночас відділу освіти міської ради, відповідно до рішення виконавчого комітету, доручено провести просвітницьку роботу серед школярів щодо негативного впливу на довкілля використання синтетичних пакувальних матеріалів та переваг використання екологічного упакувавння.

«Поліетиленове упакування — це один з найнебезпечніших відходів у всьому світі. Період їх розкладу становить сотні років і завдає надзвичайної шкоди довкіллю. У багатьох країнах світу повністю відмовились від поліетиленового упакування, й запровадження заходів, зазначених у рішенні, виконкому у Дрогобичі стане одним із кроків до покращення екологічної ситуації в нашому місті»,— каже міський очільник Тарас Кучма.

Також посадовець зазначив , що зараз налагоджується робота з виробником, який спеціалізується на виготовленні біополімерних пакетів, щоб власникам торговельних закладів було простіше відмовитись від поліетиленового упакування.

Нагадаймо:  нещодавно від поліетиленового упакування відмовились у Львові та у Славській ОТГ. А загалом 33 країни світу (серед яких –  Франція, Італія, Румунія, Монголія, Кенія, Мадагаскар заборонили використання пластикових пакетів), ще 53 країни ввели часткову заборону або податок на пакети, а Комітет Європарламенту з питань охорони довкілля   проголосував за заборону в Євросоюзі від 2021 року використання одноразових пластикових виробів.

Чи готові ви заради чистого довкілля відмовитися від політиленового упакування?