«Сьогодні, 85 років після цих подій, варто пам’ятати, що незважаючи на всі спроби комуністичного режиму йому не вдалося стерти пам’ять про цих людей, не вдалося зламати дух українського народу», – наголосив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

Він підкреслив, що попри спроби приховати інформацію про Великий Голод, вона стала публічною завдяки очевидцям тих подій, щоденникам людей, які пережили трагедію, а також дякуючи праці істориків й активістів, які привернули увагу до Голодомору вже в наші роки.

«Дуже важливо, що ця пам’ять зараз є доступною, поширюється у світі і є підставою до того, шоб країни не тільки знали про ці трагічні події, а й також і засудили їх», – підкреслив український дипломат. Він нагадав, що станом на сьогодні вже 16 країн, зокрема і Польща, визнали цей злочин актом геноциду.

«Про цю трагедію українського народу потрібно пам’ятати, щоб не допустити подібного в майбутньому, щоб розуміти і знати до чого може призвести тоталітарний режим. Також варто пам’ятати і поширювати інформацію про це, щоб світ не мовчав і не дозволяв Москві робити без покарання те, що вона хоче, так як це було в 30-х роках, в часи комуністичного режиму в радянські часи і так, як вона це намагається робити на сході України чи у Криму тепер», – підкреслив посол України в Польщі. Він додав, що лише засудження і загальний тиск зможе зупинити агресора і ворога.

Дещиця нагадав, шо напередодні у Польському театрі у Варшаві відбувся показ спектаклю «Великий Голод» на основі вибраних фрагментів опублікованої торік книги відомої американської дослідниці Енн Епплбаум «Червоний голод». У Варшаві та всією  Польщею у суботу та неділю відбуваються поминальні богослужіння у пам’ять про жертви трагедії. У неділю ввечері вище духовенство Римо-католицької церкви у Польщі очолить екуменічну молитву у Варшаві за жертвами Голодомору в Україні 1932-1933 років.