За зачиненими дверима Почаївської міськради на роботу терміново викликаний державний реєстратор, який має передати одну за одною шість споруд лаври у власність державного заповідника. “Нам потрібно зареєструвати право оперативного управління за заповідником. Відповідно до наказу Міністерства культури, це майно нам передане в оперативне управління”, – розповів юрист Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Ігор Деревінський. Це означає, що відсьогодні Кременецько-Почаївський державний заповідник де-юре володіє, розпоряджається і користується майном лаври, закріпленим за власником — Міністерством культури

Антирейдерська комісія Мін’юсту визнала, що споруди релігійного комплексу були віддані у користування УПЦ МП незаконно. А дії реєстратора, який це зробив тепер вивчають правоохоронці.

Напередодні спеціальна комісія  Мін’юсту анулювала передачу монахам Московського Патріархату споруд лавридо 2052 року. В уряді вважають, що державний реєстратор вчинив її із порушеннями законнодавства. “Саме тому це рішення про державну реєстрацію буде скасовано, а державному реєстратору, який його здійснив, блоковано доступ до державного реєстру речових прав на нерухоме майно”, – пообіцяла перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова.

Тиждень тому правоохоронці розпочали розслідування кримінального провадження стосовно цієї релігійно-майнової обурудки. “За фактом неправомірних дій державного реєстратора, який зловживаючи своїм повноваженням, здійснив державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври за релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська Лавра”, – констатувала прес-секретар прокурора Тернопільської області Леся Гурецька.

Джерело – ТСН