Доходи у вигляді заробітної плати в Україні оподатковуються 18 відсотковим податком на доходи фізичних осіб ( ПДФО) та півторавідсотковим військовим збором. Загальне навантаження на фонд оплати праці за рахунок найманого працівника становить 19,5 відсотка.  Окрім цього, навантаження роботодавця на фонд оплати праці складає 22 відсотки за рахунок сплати єдиного внеску до Пенсійного фонду за найманого працівника.

Водночас у сусідній з Україною Республіці Польща заробітна  платня також оподатковується ПДФО за ставкою 18 відсотків, крім цьому за рахунок доходу працівника здійснюється відрахування на соціальне та пенсійне страхування, рентне страхування, страхування на лікарняний.  Загалом відрахування становлять 27 відсотків.

Крім того, роботодавець сплачує майже 21 відсоток відрахувань за найманого працівника на пенсійне страхування,  рентне страхування від нещасних випадків, внесків у фонд праці ( FP ) та фонд ґарантованих виплат працівникам ( FGSP ).

Загальне навантаження сягає 48 відсотків.

До речі, в інших країнах загальне навантаження на фонд оплати праці є вищим, ніж в Україні: в  Німеччині – 47,5 відсотка, Білорусії  – 53,6 відсотка, Румунії –  54 відсотка.