Проект “Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврореґіоні” реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.

Як розповіла виконавчий директор Асоціації «Єврореґіон Карпати-Україна» Галина Литвин, реалізація цього проекту триватиме впродовж двох років. «Основна мета проекту – покращення стану безпеки в Карпатах та забезпечення матеріально-технічної бази управлінь державної служби надзвичайних ситуацій Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей. Ми дуже раді, що нашу ідею підтримали у Європейському Союзі. Робота та реакція відповідних служб на надзвичайні ситуації та катастрофи в Карпатах має бути приведена до європейських стандартів», – зазначила Галина Литвин.

Натомість Львівської обласної ради Олександр Ганущин наголосив: «Отож, проект стартував. Ми розраховуємо, що його результатом буде не лише інфраструктура для служб надзвичайних ситуацій, придбана за кошти Європейського Союзу, а й отримання та обмін безцінним досвідом між  нашими «надзвичайниками» та  польськими. Мені дуже приємно, що це один із проектів, який веде українська сторона і для цього залучена значна фінансова підтримка ззовні. Бажаю усім успіху».

«Завдяки цьому проекту ми зможемо отримати сучасну техніку, пройти тренінги, покращити свій рівень професійних навичок, і найголовніше – це дасть можливість підвищити безпеку наших громадян та запобігати катастрофам в карпатському регіоні. Це також дуже хороша можливість обмінюватися досвідом», – зауважив заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Руслан Білошицький.

Виконувач обов’язків  начальника головного управління ДСНС України у Львівській області  Іван Дідух зауважив: «Карпатський регіон має свою специфіку – це і рельєф, техногенні і пожежні навантаження. Українські Карпати тепер є дуже привабливим, значно зріс туристичний наплив, відтак ми повинні модернізувати свої технічні засоби для надання необхідної допомоги в разі виникнення надзвичайної ситуації. Цей проект є цінним також, бо допоможе нам скоординувати дії між службами надзвичайних ситуації Львівщини, Івано-Франківщини та Закарпаття Це однозначно підвищить рівень професійних знань наших рятувальників, особливо у гірській місцевості».

За його словами, для Львівщини в межах цього проекту передбачено близько 700 тисяч гривень і планується закупівля восьми  спеціалізованих  пожежно-рятувальних машин. «Це дасть змогу значно модернізувати наші підрозділи», – повідомив він.

Довідка:

Проект спільно реалізують:

·         Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврореґіон Карпати – Україна” (головний партнер) (UA)

·         Головне управління ДСНС України у Львівській області(UA)

·          Управління ДСНС України в Івано-Франківській області(UA)

·         Управління ДСНС України у Закарпатській області(UA)

·         Воєводська комендатура Державної пожежної служби в Ряшеві (PL)

Бюджет проекту становить 1 842 438,00, в тім числі ґрант ЄС 1 658 174,20 євро.

Мета проекту: підвищення рівня безпеки в карпатському регіоні шляхом зміцнення спроможності регіональних служб пожежної охорони та надзвичайних ситуацій, скорочення часу реагування на катастрофи в гірській місцевості. Проект є єдиним у тематичній цілі “Безпека”, що пропонує спільне вирішення проблем реагування на надзвичайні ситуації одразу у 4 карпатських регіонах. Області, поєднані спільною екосистемою Карпат, потребують створення спільної системи попередження та реагування на катастрофи, що враховує специфіку гірських територій, частоту виникнення стихійних лих, значну кількість дерев’яної архітектури тощо.

Презентація проекту

Інформація прес-служби Львівської обласної ради