Добровольці чи, як тепер їх звично називаємо  запозиченим терміном, волонтери – це люди, котрі  безкорисливо витрачають свій вільний час на благо суспільства та допомогу ближнім й тим, хто не дає собі ради без сторонньої допомоги. Й все, що роблять ці люди, чинять не в пошуку хісна, вони витрачають на волонтерство енергію, діють не о очікуванні нагород чи відзнак, а за покликом душі й велінням сердець..

Ці люди  добровільно  прибирають  громадські терени,  безкоштовно проводять  екскурсії рідним містом, допомагають персоналу в дитячих будинках і хоспісах , тощо.

В нас же, після окупації Криму й з початком війни на Донбасі, волонтерський рух дедалі більше шириться й дуже багато  робить для  нашим мужнім воякам на Сході, українському війську та вимушеним переселенцям з окупованого Криму та захоплених територій Донбасу.

Як не згадати нинішнього дня  ініціативу «Дрогобиччина SOS», інші  об’єднання наших добровольців,  волонтерів «Карітасу», десятки людей (таких, скажімо, як Леся Татарська, Володимир Бараняк, Олександра Возняк, подружжя Куртяків, Марія Головкевич….), для яких волонтерська – діяльність і справжнє покликання й сенс життя.

ООН постійно закликає держави вживати заходів з метою підвищення обізнаності суспільства про величезну роль того, що роблять волонтери й тим  самим спонукати ще більше людей долучатися до волонтерської діяльности й у своїх країнах, і за кордоном.

Тож із вашим днем добровольці!