У перший день тренінгу керівник Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка та експерт із регуляторної політики Віра Недзведська ознайомили учасників із процедурою розробки регуляторних актів, рекомендаціями та застереженнями. Йшлося також і про регуляторний вплив у межах громади.

За словами Тараса Хавунки, регуляторна політика здатна суттєво активізувати економічний розвиток громади. «Добра регуляторна політика є ключовим елементом політики створення привабливого інвестиційного середовища, політики розвитку підприємництва, антикорупційної політики, а також політики розвитку громадянського суспільства. При прийнятті акту потрібно виходити із тих можливостей, які вже доступні громаді, дотримуючись так званого принципу мінімальної достатності, максимальної цілі з мінімальними затратами», – наголосив Тарас Хавунка.

Про ефективність регуляторної політики на рівні органу місцевого самоврядування свідчить наявність: фільтру для відсіювання неякісних нових регулювань; системи постійного періодичного перегляду регуляторної бази; використання Аналізу регуляторного впливу (АРВ) при дизайні регулювань, або перегляді старих регулювань; планування та публікування проектів регулювань та обґрунтування до них; громадське обговорення та система контролю за імплементацією.

«Управління громадою, це не лише можливості, а й відповідальність. І регуляторна політика тут на чільному місці. Якісна регуляторна політика свідчить про правильні пріоритети, ефективність команди і громади в цілому», – сказала директор Львівського ЦРМС Галина Гречин, вітаючи учасників заходу.

Регуляторну політику у громаді засвідчує наявність відповідальних органів, таких як відповідної постійної комісії в раді, підрозділу чи посадової особи у виконавчому органі, а також, за бажанням, положення чи регламент.

Четвертого  грудня учасники тренінгу вивчали правові засади депутата і ради в системі органів місцевого самоврядування, а також методологічні напрацювання по оновленні регуляторного середовища.

На прохання територіальних громад тренінг «Сучасні інструменти регуляторної політики як засіб підвищення добробуту громади» організували у Львівському ЦРМС, створеному за підтримки Програми «ULEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Дарія ЗУБРИЦЬКА