Окремо обговорені питання надходжень до місцевого бюджету, в тому числі за рахунок погашення боргу. У своїй доповіді начальник Дрогобицького управління Руслан Корж зазначив, що станом на перше листопада 2018 податковий борг по сільських та селищних радах становив 5567,7 тис.грн., з них податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки району  складає 1107,5 тис грн. (в т.ч. 945,1 тис.грн. по фізичних особах), з земельного податку та орендної  платні – 3476,1 тис.грн. (в т.ч. 656,6 тис. грн. – з фізичних осіб), акцизний податок – 7,3 тис.грн.

Дрогобицьке  управління вживає відповідні заходи, передбачені чинним законодавством для стягнення сум податкового боргу. Враховуючи те, що вказані платежі стовідсотково надходять до бюджетів сіл та селищ  – головам сільських Рад запропоновано провести з боржниками відповідну роз’яснювальну роботу. Питанням діяльності АЗС та АГЗС приділена окрема увага, а саме – керівникам органів місцевого самоврядування слід надавати інформацію щодо суб’єктів господарювання, які знаходяться на підпорядкованих територіях та здійснюють діяльність підакцизними товарами без відповідних документів,  а також щодо діяльності неофіційних АЗС та АГЗС.

У ході наради обговорена і актуальна тема сьогодення – детінізація ринку праці, яка є резервом наповнення бюджету за рахунок залучення до оподаткування тіньових заробітних плат. «Згідно поданої звітності з ЄСВ за жовтень 2018 року кількість найманих працівників по Дрогобицькому району складає 5647, а середня зарплата 5659 грн.,- зауважив Руслан Корж. –  Заходами, спрямованими на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення додатково зареєстровано ФОП у жовтні 114 суб’єктів, у листопаді 17 СПД. Кількість прийнятих найманих працівників за жовтень складає 616 осіб, за листопад – 156 осіб».

Під час підведення підсумків зібрання учасники засідання вирішили й надалі співпрацювати з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району задля вирішення проблемних питань регіону та забезпечення збільшення надходжень до місцевого бюджету.

Світлана ПЕЩУК