За словами директора Львівського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінреґіону України, Галини Гречин, громади Львівської області наразі доволі слабо користуються інструментом міжмуніципального співробітництва. «Якщо порівняти активність нашої області з іншими, хотілося активізувати наші громади до співпраці, а завдяки ухваленій  програмі ми отримали серйозний арґумент у вигляді фінансового ресурсу із обласного бюджету. Сподіваємося, що ця можливість стане хорошим стимулом», – додала Галина Гречин.

Основним елементом Програми є Конкурс спільних проектів територіальних громад, який відбуватиметься на умовах співфінансування (не менше 50 відсотків – кошти заявників). Максимальна сума дофінансування з обласного бюджету – півтора мільмона гривень. Оцінку проектів здійснюватиме Експертна комісія.

Нагадаймо: 26 жовтня у Львівському ЦРМС відбулося попереднє обговорення проекту обласної програми підтримки міжмуніципального співробітництва громад під час засідання круглого столу «Міжмуніципальне співробітництво у Львівській області: перспективи та можливості розвитку» за участі представників об’єднаних територіальних громад.

Дарія ЗУБРИЦЬКА, Львівський ЦРМС