Великі організації не бажають витрачати гроші на реставрацію, так само як і місцева влада, мотивуючи це тим, що в місті не зареєстровано єврейського населення зовсім. Відремонтувати будівлю вирішив своїми силами житель міста Володимир Ковальчук, повідомляє Jewishnews.

Володимир розчищає будівлю, виносить з неї сміття і вже спиляв дерева, які почали рости всередині синагоги. Все це активіст робить за свій рахунок.

До редакції Ваад України надіслали відкритого листа:

Він власними силами найняв за свої гроші людей і розчищає синагогу від завалів. При цьому ще й був змушений боротися з місцевою владою, яка не давала дозволу на реставрацію синагоги. Деякі жителі-ориґінали ще й писали на нього заяви, стверджували, що він щось краде. Якимось дивом у нього зрідка виходить випросити у мера людину з бензопилою або трактор.

Після Другої світової війни будівля міської синагоги була ґрунтовно пошкоджена. У радянські часи провели ремонт будівлі і її почали використовувати як склад і кафе за часів народних гулянь.

У 1988 році стався обвал будівлі, й відтоді  влада обіцяла відремонтувати синагогу і зробити з неї картинну ґалерею. Однак далі обіцянок справа не пішла, і  2006 року  стався обвал склепінь будови.

Джерело – Релігійно-інформаційна служба України