Нещодавно у столичному  бізнес-центрі«Gulliver» відбувся фінал четвертого  сезону конкурсу. Маркіян Ясюра представив  проект «Новий погляд на Космос».

Журі високими оцінками  відзначило творчий підхід, дизайн та техніку виконання лавреата-дрогобичанина. У

Зауважмо: вихованець ЗОШ № 1 Маркіян Ясюра  був на конкурсі  єдиним представником Львівщини.

Юнак як і більшість його однолітків, давно мріяв мати власний комп’ютер. І ось влітку нарешті  придбали його. Та хлопчина, як сам каже, спершу хіба бавився  в  ігри, згодом стало нудно. Відтак вирішив зайнятися чимось цікавішим – створювати їх, але це не надто було до вподоби.

Тож  Маркіян самостійно опанував декілька мов програмування і взявся за розробку власного сайту.

Про конкурс довідався від вчителя інформатики, самостійно зареєструвався і мріяв хоча потрапити бодай у  топ-сотню.

Високий результат конкурсу, який дав змогу Маркіяну вперше побувати у професійному IT-товаристві, надихнув хлопця до подальшого розвитку:  під час зимових вакацій дрогобицький юнак-переможець  має намір  зробити ще один  проект –  про роботів та їхнє призначення у сучасному світі.

За словами мами Лесі Ясюри, до своєї значної  перемоги Маркіян прийшов самостійно: «Ми надихали його підтримкою, коли дізналися про намір брати участь у конкурсі такого рівня. Він готував свій проект два місяці, часто сидів за роботою до пізньої ночі. Коли його нарешті проект було завершено, ми з чоловіком були першими суддями. Але  в той же час  обережно застерігали, що з першого разу не завжди таланить  здобути перемогу. Йому це вдалося з першого  разу.

І я, як мама переконалася: дійсно найкращими є інвестиції в освіту дітей. У випадку з Маркіяном комп’ютер виправдав себе за два місяці».

Ми щиро вітаємо школяра-переможця, зичимо подальших, більш вагомих успіхів, а разом з ним вітаємо батьків, передовсім – нашу колегу Лесю Ясюру.

 

13012735_1157361767647926_1866013799906031807_n

Світлини – архів Лесі Ясюри