“Стебник – сіра зона…”. “Нічого тут не змінюється…” “Ніхто нічого не робить…” тощо.  Подібні та часом ще гірші коментарі часто можна зустріти  в соціальних мережах останнім часом. Втім вони були завжди. І певна рація  в них є, адже Стебник дійсно досі виглядає занедбаним містом, в якому нерозв’язаних  проблем аж ніяк не бракує.

Та говорити,  що не робиться нічого буде  несправедливо. У Стебнику теж є позитивні зміни, які поволі рухають місто вперед та роблять його комфортнішим для мешканців.

Наприкінці 2018 року ці зміни особливо відчутні у Стебницькій міській лікарні. Завдяки спільним зусиллям медичної царини, радних, влади та всіх, хто докладає зусиль в цьому напрямку головний шпиталь Стебника може хвалитись проведеними заходами енергозбереження та придбаним сучасним обладнанням, що дозволяє вже зараз покращити діагностику та лікування й  рятувати життя проведенням операції хворим  на місці.

Цьогоріч Стебницька міська лікарня отримала апарат штучної вентиляції легень. Його завезли до закладу чотири дні  дні тому, а проти ночі 29 грудня  завдяки цьому апарату в стебницькій лікарні вже було проведено першу операцію. Апарат  придбано шляхом  спільного фінансування – 286 тисяч гривень отримано з субвенції держбюджету за клопотанням народного депутата Богдана Матківського. Три відсотки співфінансування забезпечила Дрогобицька міська рада.

У лор-відділенні лікарні з’явився цими днями  новенький надсучасний УЗД-апарат, який дозволяє обстежувати практично всі органи. Сьогодні пацієнти  вже проходять діагностику на ньому. Придбано його за кошти обласного бюджету за запитами депутата обласної ради Юрія Нестора (450 тисяч гривень) та тривідсоткового  співфінансування зі скарбниці дрогобицької міської ради.

З дня на день в лікарню завезуть нову модель електроенцефалографа, аналогів якому в області немає, такі  є лише в приватних лікарнях Львова. 230 тисяч гривень з держбюджету та три відсотки коштів  з бюджету Дрогобича  на нього вже виділені.

Невідкладну  ж першу медичну допомогу у Стебнику зможуть надавати якісніше рятувати життя у випадках зупинки серця завдяки дефібрилятору. 210 тисяч гривень на це “вибили” із держбюджету, зі  стандартною часткою співфінансування з боку Дрогобича.

Також,  завдяки  клопотанню обласного депутата Юрія Нестора, лікарня отримала 200 тисяч гривень з обласного бюджету на реалізацію заходів енергозбереження. Це дозволило  в вересні-жовтні замінити  33 вікна у палатах стаціонару.

Раніше, старанням депутатів Дрогобицької міської ради від Стебника (Тарас Городиський, Олена Бичков’як, Іван Куць) лікарня виграла мікропроект (300 тисяч гривень) на енергозбереження закладу, завдяки якому вдалось замінити 28 вікон та двері. Загалом за два останні роки в стебницькій лікарні вже замінили 101 вікно.

– Все це можливо лише завдяки тому, що працює команда, він низу до верху. Одна людина нічого не може зробити. А коли є злагоджена командна робота, починаючи від вас усіх і закінчуючи депутатами міської ради, обласної ради і народним депутатом – тоді є спільний результат, який сьогодні приємно представити. – зазначив на зустрічі з колективом закладу начальник відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради Володимир Чуба.

У зустрічі з колективом шпиталю  і презентації нового обладнання взяли участь народний депутат від 121 виборчого округу Богдан Матківський, Дрогобицький міський  Тарас Кучма його  заступник з гуманітарних питань Василь Качмар, депутат обласної ради від  Стебника Юрій Нестор, депутати Дрогобицької міської ради Тарас Городиський та Олена Бичков’як,  головний лікар КПН “Стебницька міська лікарня” Дрогобицької міської ради  Андрій Коцюба.

-Ми тішимося,  що все це вдалось втілити. Це важливі апарати, які суттєво покращують якість обстеження та надання медичної допомоги. Радіємо з того, що сьогодні наша лікарня поволі зазнає змін. І вони дійсно  відчутні:  за останні два роки наш заклад  значного оновився й і ці роботи тривають – каже фельдшер Стебницької міської лікарні, депутат Стебницької міської ради Андрій Руденко.

– Я втішений, що вдалось приїхати і побачити ці оновлення на власні очі. Одна річ, коли ти бачиш на папері, що придбано якийсь апарат чи зроблено якісь роботи. А зовсім інша, – коли бачиш ці зміни на власні очі. – зізнався народний депутат Богдан Матківський.

До речі, попит на користування медичними послугами у Стебнику чималий. Тож затребуваність нових апаратів тут буде очевидною. Віднині стебничани матимуть можливість отримувати якісніші медичні послуги в рідному місті.

Ніна ФЕДЬКО