Політичний хамелеон з Бродів

Пан Криськів на небосхилі львівської політики з’явився наприкінці 2010 року, коли став депутатом Львівської обласної ради за списком політичної партії «Фронт змін», членом якої він на той час був. Тоді він також працював приватним підприємцем.

На парламентських виборах 2012 року прізвище Ігоря Миколайовича опинилося вже у виборчому списку ВО «Батьківщина». До Верховної Ради України Сьомого скликання він ішов під прапором Юлії Тимошенко, отримавши непрохідний №215. Тут він себе позиціонує вже як безпартійний приватний підприємець з вищою освітою.

На місцевих виборах 2015 року Ігор Криськів утретє міняє політичну орієнтацію і бере участь у місцевих виборах у команді Блоку Петра Порошенка. Причому балотується одночасно у дві ради – Львівську обласну та Бродівську районну. До обласної ради він не проходить, оскільки його підтримало лише 14,7 відсотка виборців. Натомість до райради він є «неспалювальним» першим номером. У своїх виборчих документах зазначає, що є членом партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», має вищу освіту та працює заступником директора ТОВ «Мінерал». Після виборів пан Криськів стає керівником фракції президентської партії в райраді та головою постійної комісії. Цікаво, що інших сім депутатів цієї фракції на момент виборів були позапартійні.

Кандидат з бездипломною вищою освітою

Але журналісти зауважили розбіжності в документах щодо місця праці, які пан Криськів подавав на вибори до обласної та районної рад. Як ми вже писали вище, на виборах до райради Ігор Миколайович вказав місце праці та посаду – заступник директора ТОВ «Мінерал». А вже в райраду він іде як «самозайнята особа ФОП, фізична особа-підприємець». Кожен охочий може самостійно це перевірити на сайті Центральної виборчої комісії.

Але найцікавішим у цих документах є інше. У 2010, 2012 та 2015 роках Ігор Криськів вказує, що має вищу освіту. Однак, як випливає з відповіді керівника апарату Львівської облдержадміністрації Мар’яни Вільшинської на запит журналіста Leopolis.newsІгор Криськів здобув звання спеціаліста лише 2016 року – за спеціальністю «Геодезія» у Національному університеті «Львівська політехніка». До цього він навчався у Львівському технікумі сільського будівництва за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво», який закінчив далекого 1982 року.

Виходить, що всі минулі рази, балотуючись у депутати різних рівнів, теперішній кандидат на посаду очільника Бродівського району брехав? Громадськість прагне знати правду! Можливо, пан Криськів має якийсь підпільний диплом, наприклад Вищої партійної школи при ЦК КПУ, який соромиться оприлюднювати. Але все це будуть здогадки, доки він особисто не пояснить, на підставі чого на всіх попередніх виборах вписував у відповідні виборчі документи дані про свою «вищу» освіту.

Безробітний з рахунком у банку

Ігор Криськів народився 26 березня 1962 року, громадянин України, проживає в селищі Підкамінь Бродівського району Львівської області. Як депутат районної ради та кандидат на посаду голови РДА на сайті НАЗК він оприлюднив свої декларації. Журналісти Leopolis.news вирішили детальніше ознайомитися з цими документами.

У декларації за підсумками 2016 року пан Криськів вказує, що був безробітним й отримав упродовж усього року у Бродівському районному центрі зайнятості 4480 гривень допомоги. Інших грошових активів у нього не виявилося. І так виходить, що жив голова фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» у Бродівський райраді в середньому на 373 гривні 33 копійки допомоги в місяць.

Хоча таке-сяке майно безробітний голова комісії з питань розвитку економіки, бюджету та фінансів усе-таки мав. У декларації він вказав про два автомобілі – «КІА SPORTAGE» (2008 року випуску, права набув 2010-го) та «CITROЁN JUMPY» (2012 року випуску, права набув 2014-го). Вартості авто в декларації не вказано. Як не вказано і вартості житлового будинку площею 100 квадратних метрів  у селищі Підкамінь (набув права на нього другого листопада 2015 року) та земельної ділянки площею 451 квадратних метрів   (набув права на неї 30 жовтня 2015 року). Зверніть увагу, що права на землю та житловий будинок набуто майже одночасно.

У квітні 2018 року Ігор Криськів як законослухняний громадянин і депутат подав декларацію за 2017 рік. Жодних змін у набутті рухомого та нерухомого майна не відбулося: він задекларував ці ж два авто, земельну ділянку та житловий будинок, що фігурували в декларації за 2016 рік. І, як не дивно, таку саму суму допомоги з безробіття – 4480 гривень.

19 липня 2018 року Ігор Криськів подав ще одну декларацію, вже як кандидат на посаду голови Бродівської районної державної адміністрації. І, о диво, цей документ суттєво відрізняється від того, який він подавав три з половиною місяці до того.

Якщо з автомобілями жодних змін не відбулося, то з нерухомого майна з’явився бар у Підкамені площею 34,1 квадратних метрів (дата набуття права – п’ятого березня 2003 року) та житловий будинок площею 48,1 квадратного метра (дата набуття права – другого листопада 2015 року, вартість на дату надбання – 12 672 гривні). Також пан Криськів декларує у цьому документі ще один будинок у Підкамені площею 51,3 квадратних метри, який є у стовідсотковій  власності його дружини Оксани Миронівни (набуття права – 28 вересня 2016 року).

Але цікавішим є інше. Ігор Криськів декларує заробітну платню в сумі 12 625 гривень за основним місцем праці в ПАТ «Укрзалізниця». До речі, дружина пана Криськіва, яка працює у Підкамінській селищній раді, задекларувала за 2017 рік 55 124 гривні зарплатні. А куди ж поділася інформація про допомогу з безробіття, що була в попередній декларації?

Окрім того, пан Криськів декларує отримання 7846 гривень доходу від 55 тисяч  гривень, які він зберігає на депозиті в ПАТ АКБ «Львів». Цікаво, звідки в безробітного така сума грошей, які він може розміщати на рахунках у банку? Ну, але це вже питання до відповідних органів, що здійснюють перевірку документів пана Криськіва як кандидата на посаду Ґаранта законності та порядку у Бродівському районі.

Нагадаємо, що Президент України звільнив попереднього голову Бродівської райдержадміністрації Ореста Цигилика з посади ще п’ятого квітня минулого року. У розпорядженні Петра Порошенка про звільнення фігурувало доволі незвичне формулювання: «Звільнити Цигилика Ореста Любомировича з посади голови Бродівської районної державної адміністрації Львівської області відповідно до пункту 2 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України у зв’язку зі скасуванням допуску до державної таємниці». Орест Цигилик працював на посаді голови Бродівської райдержадміністрації від 22 січня 2016 року.

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», голови місцевих державних адміністрацій складають свої повноваження перед новообраним Президентом. У разі призначення головою Бродівської РДА Ігор Криськів може незабаром бути змушений писати заяву на звільнення, оскільки 31 березня 2019 року в Україні відбудуться чергові президентські вибори. Але для людини, яка не мала жодного управлінського досвіду роботи на державній службі, «порулити» кілька тижнів районом і то честь.

Андрій БОЛКУН, Михайло ШИШКА, Leopolis.news