У святкові дні не хотілося  б  псувати собі настрій та висловлюватися з приводу клоуна Зеленського. Зеленський жодним чином не клоун. Клоуни традиційно бувають в цирку. Зеленський – комедійний актор, І актор не театру, а комедійного телешоу. Він справді талановитий актор. І, кажуть, непоганий підприємець у шоу-бізнесі.

Але якщо говорити, що Зеленський дійсно йде в президенти, про що він заявив, то це вже дійсно клоунада. І Зеленського мені шкода. Бо як людина він виявився зворушливим беззахисним і тупим. Адже дозволив себе використати, А використовувати можна лише тупих людей, які не є особистістю. Тому що особистість не продається і не купується.

Аж ніяк не страшно, що хлопець таким виявився. Страшно, що є безліч людей, готових голосувати за таку людину на роль Президента, Головнокомандувача України, яка воює.

Але й це не найстрашніше. Адже ще більше людей готові голосувати за Юлію Тимошенко. Юлія Тимошенко була засновницею, можна сказати прабабкою українського популізму. Не популізм зараз є козирем Тимошенко, а відверта брехня та олжа. Йдеться не про її програму – про її людську позицію. ЇЇ людська позиція – позиція брехні. Всі, хто старшого віку, це знають. Але, як свідчать рейтинги, за неї багато хто буде голосувати.

І це не найстрашніше. В Україні є гірші речі. Багато інтеліґентних, освічених людей для суспільства були носіями культурних и ціннісних  послань, виявились  дволикими та триголовими.

Серед них – журналісти, депутати, політологи. Яскравим таким прикладом став багатьма шанований Ґордон. Одна його голова оголошує на російському каналі Путіна та Росію злочинцями стосовно України, інша голова усміхається широкою доброю усмішкою Буратіно, а третя працює проти України, маючи необмежений етерний час, і свою антиукраїнську позицію пояснює порядністю, волелюбністю та патріотизмом.

І на разі жоден з журналістів чи політиків не береться критикувати його за це. Тому що він для кожного візьме по півтори години етеру й мочитиме кожного з позицій своєї «порядности».

Не хотів би все це казати. Однак і змовчати теж не можу.

Хочу мовити оптимістичне: як показав Майдан, як показали ці важкі чотири роки побудови армії та держави в складні хвилини й найвідповідальніший час, коли під загрозою опиняється цивілізаційний вибір України, то дивним або дивовижним чином українці опановують себе і роблять єдиний правильний і гідний вибір.

А вибір українців – це Євросоюз це НАТО, це гідна й захищена держава України.

І я вірю, що саме за це голосуватимуть українці.

Є ще час!!!

Борис ЄГІАЗАРЯН

Переклад з російської – “Майдан”