За словами Чорновола, він небагато, але дещо знає про те, як свого часу колишня прем’єрка Юлія Тимошенко стала на заваді успішним переговорам Віктора Ющенка з патріархом Єрусалимським. “Так, Ющенко мені особисто дещо про це говорив не так давно, коли я перетнувся з ним на одному з ефірів. Але це було досить поверхово. Я більше знаю про інший епізод. Недавно, цього літа, коли Юлія Володимирівна літала на літаку бізнес-авіації партнера Коломойського, і він її доставив до Єрусалиму… Я потім піднімав цю тему на одному з телеефірів, питався, за які гроші це відбувається: переліт спеціальним чартерним рейсом, інші речі, життя в дорогих готелях, VIP-обслуговування і все інше”, – повідомив він.

Далі, як розповів політичний експерт, вони мусили підтвердити цю поїздку. “Показували навіть певне інтерв’ю ізраїльському російськомовному телеканалу. Показували, як Юлія Володимирівна зустрічається з єрусалимським патріархом. Але це була ситуація літа цього року. І, якщо саме про цю ситуацію, про цю поїздку розказував Віктор Ющенко Кендзьору, а Кендзьор мені підтвердив ці розмови… Але паралельно, коли я зустрівся з Віктором Ющенком, ми якраз обговорювали не період його президентства, а це минуле літо. Це було всього-на-всього кілька місяців після того”, – зазначив він.

“І він мені розказав, що він і в цей період мав уже зустріч після цього, тобто десь на початку осені, коли, я так розумію, за проханням Петра Порошенка він теж використовував свої якісь можливі впливи, щоб дістати підтримку інших православних церков… і що ніби він зустрічався з єрусалимським патріархом, і патріарх Єрусалимський йому про цей конкретний останній візит Юлії Тимошенко, про який я дуже багато сам писав у себе в “Фейсбуці” та в інших статтях, про нього сказав, що Юлія Тимошенко йому під час цієї поїздки теж розказувала про за політизованість, передала якийсь фільм про стан українських православних церков. Я тільки собі можу уявити, що в цьому фільмі було. І через це патріарх Єрусалимський був сильно стривожений цією ситуацією.

Після того, я так розумію, і сам Ющенко, і Петро Порошенко через своїх посередників, і Вселенський патріарх, очевидно, переконали єрусалимського патріарха, який дуже важливий в церковному світі, а це другий за гідністю патріарх, і він підтримав українську автокефалію. Але, зі слів Віктора Андрійовича і з тих даних, які я зміг отримати про ту поїздку Юлії Тимошенко, виглядає те, що вона принаймні в цьому році, у 18 році, влітку здійснювала певні заходи, щоб не допустити автокефалії. Двічі зустрічалася, за моїми даними, з Новинським, який є на чолі боротьби проти автокефалії, і відстоювала цей фактично напрямок по блокуванню подібних дій.

Мене це реально направду тривожить. І це є пряме підтвердження прямих російських впливів, де сьогодні для Росії особливо знаковою проблемою, страшною проблемою є руйнування “русского мира””, – наголосив Тарас Чорновіл.

Джерело