Нині голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин під час відвідин Брідщини  провів робочу нараду щодо реалізації проекту «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини на  українсько-польському прикордонні».

Проект, реалізацію якого передбачено на на території району, передбачає зокрема також і  відновлення вежі Підкаменського монастиря.

За словами посадовця, вже за тиждень матимемо перші плани щодо виконання робіт: «Сподіваюся, що протягом півроку  реалізуємо  більше третини цього проекту, який плануємо втілити  2020 року.

Відтак всі подорожні, що відвідуватимуть  вежу  монастиря і Підкамені, матимуть змогу  насолодитися  неповторними краєвидами. Ми  очікуємо, що в за доброї погоди  з оглядової вежі можна буде побачити навіть Почаївську лавру», – сказав  очільник облради.

Як розповіла директорка-виконавиця Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврореґіон Карпати-Україна» Галина Литвин, проект «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини  на  українсько-польському прикордонні» розпочато в  жовтні 2018 року.

«Торішній  осінній період став етапом підготовки до реалізації проекту: ми створили проектну команду, провели конференцію-відкриття, де ділилися баченням, яким чином працюватимемо упродовж наступних років. Тож кожен з партнерів проекту розпочав діяльність над своєю частиною. Наприклад, на території України головним партнером проектом є Асоціація «Єврореґіон Карпати-Україна», а партнером – департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА. Неабияк тішимося, що департаменту вдалося провести тендер і укласти угоду  з підрядником», – зауважила директорка.

Що ж до  проведення робіт та завдань на 2019 рік, Галина Литвин підкреслила: «Для себе ми плануємо кошти першого траншу (30 відсотків  від загальної вартості проекту або понад 340 тисяч євро для української сторони) використати і відзвітувати  про них упродовж першого півріччя, аби мати змогу  подати запит і на наступний транш», – пояснила вона.

Крім того, Галина Литвин нагадала, що загальна  вартість проекту – понад 1,8 мільйона євро.

«Із цієї суми – на реконструкцію монастиря в Підкамені виділено 807 тисяч євро власне на реставрацію, і 15 тисяч євро на облаштування туристичної інфраструктури, щоб цей об’єкт став  центром паломницького туризму.

Відповідно до проектно-кошторисної документації передбачено реставрацію вежі монастиря у Підкамені, яка триватиме упродовж двох років реалізації проекту – до вересня 2020 року», – розповіла вона.

Варто зауважити:  межах проекту «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини на українсько-польському прикордонні» з польського боку заплановано  реставрувати костьол Святої Ядвіги в Мокободах і костьол Різдва Пресвятої Діви Марії в Голублі.

Нагадаймо:  проект «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні» реалізує  Асоціацією “Єврореґіон Карпати – Україна” в Брідському  районі у межах Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.