Про це заявив президент Петро Порошенко під час візиту на Рівненщину.

«Чому? Тому що це передбачено в ліцензії. Не хочете? Їдьте в Росію, спілкуйтеся українською. Ніхто вам не забороняє. І тут у побуті спілкуйтеся хоч румунською, хоч російською, хоч кримськотатарською. Я буду вітати, якщо ви навіть англійською будете спілкуватися, це теж непогано. Але якщо ви на державній службі, якщо ви спілкуєтеся у ЗМІ, – вивчіть українську», – підкреслив глава держави.

За словами президента, за останніми даними моніторингу, 55 відсотків пісень в українському ефірі вже лунають українською мовою.

«На реґіональних радіостанціях це поки ще 48 відсотків, і там підтягнемо. І ми ніколи більше не повернемося до цифр 2013 року. Ніколи більше не буде так, що українська мова буде 5 відсотків, а російська мова – 51 відсоток. Друзі мої, це було всього чотири роки тому», – заявив Порошенко.

Він зауважив, що український продукт на телебаченні також став набагато помітнішим.

«За даними моніторингу ефіру загальнонаціональних мовців, у 2018-му в середньому частина програм українського виробництва становила вже 79 відсотків. А казали, що ми цього ніколи не будемо робити. На місцевому і реґіональному рівні фактична частина новинних передач державною мовою сьогодні становить скільки? Це те, що я хотів би бачити. Новини державною мовою на місцевих каналах становлять 99 відсотків. Браво!» – підкреслив президент.

Порошенко додав, що у Волинській, Кіровоградській, Рівненській, Чернігівській, Черкаській та Хмельницькій областях ця цифра дорівнює 100 відсотків.

Нагадаємо, раніше член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський повідомив, що 2018 року частка української мови в ефірі загальнонаціональних телеканалів досягла позначки 92 відсотки.

Джерело