Радник з юридичних питань Центру Андрій Гнида розповідає, що дуже часто доводиться консультувати індивідуально представників кількох громад, у яких виникають однакові запити. «Для п’яти новостворених ОТГ нашої області спільними є питання нових повноважень і потребують додаткового роз’яснення. До, так званих, «гарячих» тем я відношу правові підстави приєднання сільських рад до центральної садиби, бюджетного процесу, виплати заробітних плат, організації освітніх, медичних, культурних та соціальних послуг тощо». Також Андрій Гнида відзначає особливість часового ритму, в якому треба справитися із усіма процедурами. «Від ефективно проведеної реорганізації, побудови ефективних мереж надання освітніх, медичних та послуг дозвілля, залежить ефективність діяльності усієї ОТГ, а в результаті і рівень життя мешканців», – зазначив радник.

Голова Підберізцівської ОТГ Василь Коваль детально розповів про оптимальну процедуру реорганізації та про кадрову політику в громаді. «Рекомендую вам у якнайкоротші терміни виготовити для  виконувачів обов’язків ваших старост гербові номерні печатки, якими вони будуть затверджувати  довідки для мешканців. Так ви уникнете незручностей, пов’язаних із невдоволенням мешканців. Ви об’єдналися для того, аби покращити доступність послуг і жителі вашої ОТГ очікують зручностей вже й відразу. І це правильно», – стверджує Василь Коваль.

Під час семінару йшлося про законодавче регулювання в усіх сферах, що перейшли до відання громад та передачі майна із спільної власності громад відповідних районів у комунальну власність ОТГ. Також радник з юридичних питань Андрій Гнида поділився зразками необхідних документів стосовно передачі повноважень у сфері освіти, медицини та організації дозвілля. Учасники семінару спільно напрацювали орієнтовний порядок денний другої сесії ради ОТГ, на якій будуть розглядатимуть  питання бюджету.

Дарія ЗУБРИЦЬКА, Львівський ЦРМС