Закон, який підписав Глава держави, Верховна Рада ухвалила 18 грудня 2018 року. Цим Законом   передбачено накладення штрафів за цькування у закладах освіти.

Законом визначено, що булінґ (цькування) – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Законом передбачено, що вчинення булінґу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти (850 гривень) до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) (1700 гривень) або громадські роботи терміном від двадцяти до сорока годин.

Водночас за булінґ, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, законом встановлено штраф від ста (1700 гривень) до двохсот НМДГ (3400 гривень) або громадські роботи на терміном від 40 до 60 годин.

Булінґ, вчинений дітьми від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють. Його розмір, відповідно до ухваленого закону, становить від п’ятдесяти (850 гривень) до ста НМДГ (1700 гривень) або громадські роботи на терміном від двадцяти до сорока годин.

Крім того, законом визначено покарання за приховування випадків булінґу педагогами. Так, неповідомлення керівником закладу освіти   уповноваженим підрозділам органів Національної поліції про випадки булінґу передбачає   штраф від п’ятдесяти (850 гривень) до ста НМДГ (1700 гривень) або виправні роботи терміном до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.