Через це місцем проведення ще одного дитячого  Фестивалю міжрегіональна творча асоціація «Придніпров’я» три роки тому й обрала Дрогобич. І цього річ, як в роки попередні, відбувається захід між Різдвяними та Йорданськими святами.

Директор народного дому імені Франка Кос розповів:

– Декілька років тому вперше побував в нашому краї відомий хореограф, президент Міжреґіональної творчої асоціації «Придніпров’я», організатор дитячих фестивалів у Тернополі, Одесі, інших містах Олександр Нікітін. Ознайомився з нашими колективами й запропонував проводити в нас свій Фестиваль. Відтак й почалася наша співпраця. Організаторами «Різдвяних віншувань» є з одного боку Асоціація «Придніпров’я», з іншого – наш Дім, на базі якого й відбувається захід. Директором є відомий хореограф, керівник дитячого ансамблю сучасного танцю «Mix-dance» Марта Ек.

                                                                        Організатор Фестивалю Олександр Нікітін (Дніпро)

А ще – додав Петро Кос – зараз широко поширена тенденція проводити такі фестивалі не у великих центрах,а в невеликих міста,  з метою знайомства, обміну досвідом і – це найголовніше – єднання різних реґіонів країни.

І Фестиваль, який уже став традиційним справді довів, що й танці є важливим чинником єднання та порозуміння, а ще свідченням того, що країна – справді єдина…

Ми вже писали, що цьогоріч у «Різдвяних віншуваннях»  взяли участь 450 юних танцюристів та вокалістів. Половина з них, а може й більше – гості з Долини, Кропивницького, Дніпра, Сергієвки (Одещина), деяких інших міст: юні артисти та їхні педагоги та батьки.

Відбувався засяжний захід за підтримки Дрогобицької міської ради та її відділу культури та мистецтв спільно з відділом освіти ( чимало колективів працюють на базі наших шкіл).

Першого дня (13 січня) відбувався показ конкурсної програми, й зала народного дому була заповнена вщерть. Шкода, що майже не було представників медій, що залишився фестиваль поза увагою наших владців, хоча торік представники мерії конкурс відвідали.

 

 

Оцінювало виступ журі в складі знаних фахівців: представник Всесвітньої федерації фестивалів дітей та молоді, президент вже згадуваної Асоціації «Придніпров’я»  Олександр Нікітін Дніпро), член правління Національної хореографічної спілки України, голова її Львівського осередку, заслужений працівник культури Побєда Харісов (Львів), балетмейстер-постановниця, керівник народного танцювального колективу «Самоцвіти» Наталія Кобій (Львів), доцент Інституту музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Ірина Кліш.

Й визначити кращих було доволі непросто. Всі юні «атлети Бога» (так називав танцюристів Альберт Ейнштейн), що виходили на кін Народного дому, демонстрували й підготовленість, й неабиякий артистизм й високу майстерність. Глядачі вигуками та оплесками підбадьорювали та підтримували конкурсантів. Особливо активною була «група підтримки» відомого в Україні та Європі дніпровського шоу-балету «Антарес» (керівнички Вікторія Міннікова та Людмила Кругла, який продемонстрував не лише високий рівень хореографії, а й багатьох вразив яскравими костюмами.

На висоті був і взірець класичної елеґантности народний ансамбль бального танцю «Оксамит» Лесі Калічак.

Нові грані таланту показали чудові школярки Дрогобицької спеціалізованої школи № 2, учасниці зразкового ансамблю «Free Dance» (керівник Йосиф Карпін»).

Шквал, ураган оплесків зірвали п’яти-семилітні вихованці Марти Ек (дитячий ансамбль сучасного танцю «Mix-Dance»).

Яскравим був виступ і танцюристів дитячого ансамблю спортивно-бального танцю «Ю-денс»  з  Сергієвки, що в Одеській області (керівник Юлія Громова).

В народних танцях неперевершеними були дрогобицькі «Верховинка» (керівник Богдана Кос) і «Калиновий цвіт» другої школи ( керівник Леся Гаращук-Колотило) й  зразковий ансамбль народного танцю «Любисток» з Кропивницького (керівник Володимир Бобко).

З цікавими композиціями виступив і колектив під проводом Ольги Волянської «N.L.B.» (Дрогобич).

Цікавими були й інші виступи та учасники, та за браком місця всієї феєрії «Різдвяних віншувань-2019» не описати. Зазначу лише, що коли спостерігав за виступами юних талантів, пригадав слова славетного Джорджа Баланчина: «Танцюристи – це інструменти, як піаніно, на яких грає хореограф», адже не менших суперлативів, ніж самі учасники заслуговують ті, хто працює з ними щодня, хто готував до конкурсу.

А вже минулого понеділка відбувся завершальний концерт , підведення підсумків й відзначення переможців.

По завершенні Ґала-концерту ведуча Фестивалю Алла Мельничук спершу надала слово організаторові «Різдвяних віншувань» Олександрові Нікітну та директорці Фестивалю Марті Ек. Промовці відзначили майстерність та високий рівень підготовки всіх учасників й те, що рівень «Віншувань» щоразу стає вищим. А Марта Ек ще й нагадала присутнім слова відомого хореографа Жака д’Амбуаза: «Танець — це  твій пульс, биття твого серця, твоє дихання. Це ритм твого  життя Це висловлювання  в часі та рухові, в щасті, радощах, в смутку та заздрості.»…

Відтак Алла Мельничук вручила всім учасниками подяки міської ради за участь у цьогорічному Фестивалі дитячої творчости «Різдвяні віншування». Й багатьом – і дрогобичанам, і гостям – не зовсім було зрозуміло, чому не знайшлося часу в жодного представника міської ради часу на те, щоби  привітати юних мистців особисто…

А вже опісля Олександр Нікітін, Ірина Кліш та Марта Ек вручили нагороди переможцям.

У номінації «Вокал» друге місце отримали Олександр Кузьмін, Наталія Чемерега, Юлія Кузьміна, Марта Чайка, Марта Стасюк і ансамбль «Друзі» ЗОШ № 4 (керівник Наталія Антоник».

Перші місця у цій же категорії вибороли Веронік Мураль і Софія Монастирська.

Що ж до колективів танцювальних, слід зазначити, що успішним виявився початок року для дрогобицьких колективів. У різних вікових категоріях  наші учасники – «Free Dance», «Оксамит», «Mix-Dance», «Калиновий цвіт отримали перші та другі місця, друге місце посіла танцювальна студія «L.N.B.».

Перше місце виборов і одеський колектив «Ю-денс».

Улюбленець публіки дніпровський «Антарес» та ансамбль народного танцю «Любисток» з Кропивницького стали володарями Ґран-прі Дрогобицького фестивалю дитячої творчости «Різдвяні віншування» 2019 року…

Свято танцю завершилось, учасники готуються до нових виступів і перемог, дехто не полишає надії ще раз повернутися до Дрогобича.

 

– Вразила нас і тепла, доброзичлива атмосфера заходу, й те, за що ми вельми вдячні організаторам, надану нам можливість здійснити екскурсію вашим цікавим, гостинним старовинним містом, в якому тепер маємо чимало друзів.  І поза всіляким сумнівом, ми неодмінно приїдемо до вас іще. Тож не кажемо: До побачення». Лише: «До зустрічі, Дрогобиче, й дрогобичани» – сказала, залишаючи наше місто керівничка ансамблю «Ю-денс» з Одещини Юлія Громова.

                                                                       “Ю-денс” в Дрогобичі під час ексурсії
                                                                       “Антарес” спацерує Дрогобичем”

 

 

 

 


Світлини автора

Ще світлини тут