Аналітики «Антикорупційного Штабу», який працює від 2014 року   створили бізнес-профілі депутатів Верховної ради, місцевих радних і топ-чиновників 11 міст. До дрогобицької  бази  потрапили півсотні фігурантів:  числі міський голова, всі його заступники, десять інших членів виконавчого комітету та 36 депутатів міської ради.

З ними та їх близькими родичами пов’язано 104 юридичних осіб: громадські організації, благодійні фонди та комерційні фірми. Найпопулярнішими сферами професійних та бізнес інтересів є торгівля (16 фірм), житлово-комунальне господарство (14), будівництво та нерухомість (12). Зазначмо: 20 відсотків депутатів Дрогобицької міської ради є представниками освітньої сфери.

Широке залучення громади у контролі за доброчесністю та відповідальністю можновладців суттєво зменшує ризик корупції. А “Приховані інтереси” роблять цей контроль безпрецедентно простим і неабияк цікавим.

– “Приховані інтереси” – це справжній інноваційний інструмент, який містить не тільки базу всіх фірм, пов’язаний з депутатами та їх родичами, але й дозволяє за дві секунди пропустити через базу будь-який документ і виявити рішення, прийняті на користь депутатських компаній  – розповіла на зустрічі в Дрогобичі  Юлія Гречка, керівничка проекту “Приховані інтереси”.

Таким чином профілі можновладців на “Прихованих інтересах” допоможуть кожному охочому та небайдужому дізнатись більше про те, з якими компаніями пов’язаний той чи інший радний або чиновник. Функція ж “автоматичний аналізатор” дозволяє будь-якому користувачу завантажити документ і за декілька секунд отримати повний перелік компаній депутатів та чиновників, які згадані  в цьому документі.

– Інструмент стане в пригоді представникам громади для виявлення можливих конфліктів інтересів, тобто випадків коли посадовці ухвалюють рішення не на користь громади, а заради отримання хісна. У випадку приховування потенційного конфлікту інтересів та активній участі у прийнятті такого рішення, особа порушує українське законодавство і може бути притягнена до відповідальності Національною поліцією або НАЗК,  – зазначив Сергій Миткалик, виконавчий директор ГО «Антикорупційний штаб».

 

– Сьогодні звучало ключове слово «інструмент». Приховані інтереси – важливий  інструмент для відкритості влади. Щоб щось знайти, замість декількох днів потрібно витратити лише дві хвилини на аналіз, і зробити висновки. «Приховані інтереси» можу стати ще одним інструментом відкритості для Дрогобича вважає  керівник комунальної установи «Інститут міста Дрогобич» Володимир Кондзьолка.

Також цей промовець наголошував на тому позитивному моменті (його відзначили і столичні гості), що віднедавна всі ухвали, результати голосувань а раді тощо є відкритими, через що за прозорістю влади Дрогобич є одним з лідерів в Україні.

Щоправда, дехто з присутніх цим не погодився: мовляв, не все відкрито для членів громади, а дещо в Дрогобичі, місті, яке давно має репутацію «одного з найдивніших міст в Галичині», просто краще й уміло приховують або намагаються приховати.

Й власне відтепер є надія, що будь-які оборудки наших користолюбців будуть під пильним оком громади, й дрогобичани знатимуть, як і на які цілі витрачають чиновники громадські кошти та ресурси.

Довідка:

«Приховані інтереси» – це база даних усіх фірм, пов’язаних з депутатами та топ-чиновникам, які можна з легкістю аналізувати через зручний пошук за ПІБ чиновника, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії. На сьогодні база включає інформацію про компанії, які пов’язані з депутатами та можновладцями з 11 міст України, а також народними депутатами України.

Простий інтерфейс та зручність сайту http://interes.shtab.net/ дозволяють журналістам та активістам з легкістю провести антикорупційне розслідування діяльності місцевого чиновника, перевірити його профіль та пов’язані з ним компанії на предмет доброчесності, а у випадках порушення чи будь-яких підозр щодо прозорості діяльності політика, звернутися до Антикорупційного штабу за відповідною експертизою. Додаткова інформація за телефоном +38(073)500-50-22 або на e-mail: shtab.net@gmail.com.

Світлини Л. Ґольберґа