Я дуже щасливий, я щасливий за факт, що за багато років у нас є “Український дім” в Давосі. І не тільки “Український дім”, але ми там показуємо креативність та наші можливості. Це прекрасна можливість для України. Я хочу подякувати спонсорам. Це дуже важливо. Хочу подякувати представнику, а також хочу подякувати вам, що ви прийшли та показуєте вашу віру в нас.

І це дуже важливо для нас бути зараз тут та доводити інформацію до вас про Україну. І це не тільки зміни в законах. Це буде перший рік, коли ці закони будуть імплементовані, коли ми побачимо результат. Якщо ви спитаєте мене, чи щасливий я результатами – ні, я дуже критично відношуся. Ми мали зробити це набагато раніше. Але на сьогоднішній день цей рік є дуже реалістичним в показаннях результатів. І я гордий за те, що ми запровадили пенсійну реформу, ми змінюємо бюджетну систему, фінансову систему. Ми хочемо зробити її більш стабільною для України.

Чи можете ви взагалі уявити, що три роки назад у нас був дефіцит в бюджеті в 16 відсотків? Ми витрачали шість відсотків на захист кордонів. А з усіма цими реформами ми бачимо, що вони проходять під час війни, і вони успішні. І це буде впливати на нашу незалежність. Ми хочемо очистити банківську систему. Банківська система зараз здорова. А цього ніколи не було з кризи 2007 року. І ми не боїмося того, що нас чекає попереду. У нас є макрофінансова стабільність.

За останні півроку ми зробили реформу здоров’я, реформу освіти. І ми не займаємося популізмом. В цьому різниця. Україна ніколи не була країною, що показувала завжди успішні результати. Але ми хочемо такими стати. Ми намагаємося покращити охорону здоров’я в сільській місцевості. Чи можете ви взагалі уявити, що коли мене обрали президентом, у нас взагалі нічого такого не було через корупцію?

І через декілька днів – перевіримо, коли саме точно – 25 січня ми… згодом ми будемо мати 4G. Ми вже спілкувалися про це з технологічними компаніями. 80 компаній іноземних зверталися до мене. Я спілкувався з ними для покращення інформації. І ми спілкувалися про те, наскільки якісною є Україна як об’єкт інвестицій.

І я гордий за те, що у нас є новий закон про приватизацію. В парламенті намагалися зупинити цей закон. Але ми не давали їм шансу. Ми хочемо покращити систему для цих інвесторів, щоб вони могли користуватися, щоб вони могли співпрацювати з нами. Нам більше не потрібне якесь особливе змагання серед українських працівників. Це і буде працювати проти корупції. І я впевнений, що ми на правильному шляху. І ми не будемо зупинятися на цьому.

Я наполягаю і запрошую бізнес-асоціації, наших радників. Я дуже дякую за те, що вони так зробили вже багато для нашої країни. А також і радникам щодо реформ багатьох міжнародних організацій. Ми хочемо змінити корпоративне заробляння грошей. Це дуже сильна мотивація для інвесторів, щоб вони інвестували гроші в Україну.

2,5 відсотка економічного зросту з 2017 року до сьогодні – цього не досить. І я впевнений, що все має бути ще краще. І ми будемо тільки рости. Ми створили Національне бюро фінансової безпеки. І це означає, що це буде тільки аналітичне, але до них ніхто не зможе доторкнутися, ніхто не зможе вплинути на їх рішення.

Юридична реформа. У нас абсолютно новий Верховний Суд, який не схожий на Печерський чи Солом’янський суди. Він абсолютно незалежний. І я дякую всім радникам та помічникам з Європи та США, які допомагали на шляху цього. Я сподіваюся, що президент підтримає мене в цьому. І я гадаю, що це дуже важливе повідомлення.