Директор Львівського ЦРМС Галина Гречин розповідає, що кожна із громад знаходиться на різному рівні прийняття рішень, пов’язаних із реформами. “Ми намагаємося відповісти на питання про максимально ефективне надання послуг в ОТГ. Якою має бути достатня кількість закладів освіти та охорони здоров’я, як організувати їхню роботу якісно. Але головне завдання – донести інформацію про користь від тих змін, які стають реальними при успішному втіленні реформ”, – зазначила Галина Гречин.

У Лопатинській громаді, разом із радниками ЦРМС, відповіді на складні запитання про освітню реформу надавав експерт Асоціації ОТГ Сергій Пазюк, який підготував аналіз ефективності шкільної мережі громади. Експерт аналізує розрахункову наповнюваність класів, відповідно до демографічних показників, щільність учнів на території громади та реальну наповнюваність класів і кадрового складу.

За його даними, що підтверджені результатами ЗНО, при незначній наповнюваності, витрати на освіту одного учня зростають, а якість наданої послуги зменшується. Показники наповнюваності у Лопатинській громаді  відповідають вимогам, проте для ефективного використання коштів освітньої субвенції, яка становить більше 13, 5 мільйона гривень, потрібно прийняти деякі управлінські рішення.

Дарія ЗУБРИЦЬКА