Про це повідомив Урядовий портал із посиланням на дані Держстату:”Середня заробітна плата в Україні в грудні сягнула 10573 грн, що в 2,8 рази більше за показник мінімальної зарплати. Як свідчать дані Державної служби статистики України, зростання реальної зарплати за грудень до листопада становило 14,5 відсотка. Зростання по року – 9,7відсотка.

Зазначено також:  в галузевому розрізі зарплатні в промисловості в грудні становили у середньому 11 563 гривні. Суттєво вищими за середні були заробітки в секторі ІТ (15 518 гривень), науково-технічній діяльности (15 490 гривень), страховій царині (понад 18 тисяч гривень). У реґіональному  спектрі найбільший показник середньої зарплатні  відзначено  в Києві – 16,5 тисячі гривень..

В Уряді підкреслюють:  досягнутий показник середньої зарплатні  відповідає розрахункам та прогнозам Кабінету міністрів. Голова Уряду наголошував, що показник десять тисяч гривень  – є орієнтиром, якого буде досягнуто за підсумками року.

Очільник Кабміну водночас зазначив, що 2019 року показник середньої зарплатні прогнозований на рівні 10,5 тисячі гривень, хоча за умови зростання економіки він може бути й вищим.

Таку саму  тенденцію підтверджували у своїх прогнозах представники ділових кіл. Приміром 83 відсотки компаній – членів Американської торговельної палати – очікують нинішнього року зростання кількості робочих місць та рівня зарплатні. Представники Європейської Бізнес Асоціації говорили про зростання в середньому на 10-15 відсотків.