“Мажорні” закупівлі. 
Які фірми дрогобицьких депутатів вигравали в публічних закупівлях.

Експерти Антикорупційного штабу в рамках проекту “Приховані інтереси” дослідили компанії, наближені до депутатів та членів виконкому Дрогобицької міської ради. Як показує практика в кожному місті є принаймні декілька компаній, які належать депутатам та не гребують участю в публічних закупівлях. Дрогобич не став винятком в цьому випадку, хоча з 36 депутатів та 14 членів виконкому у публічних закупівлях брали участь лише шість осіб зі своїми фірмами, зокрема п’ятеро депутатів та один член виконкому.
Антикорупційний штаб перевірив усі закупівлі від 2016 до кінця 2018 року, які є в системі Prozorro стосовно участи в них депутатських компаній. Розгляньмо найбільших переможців публічних закупівель, які мають зв’язок з дрогобицькими можновладцями та отримували більше 100 тисяч гривень на таких закупівлях.

Приватне підприємство “Карпати-Будінвестсервіс”, засновником і керівником якого є депутат від “Самопомочі” Сергій Оленич. Цей депутат відомий тим, що до походу на вибори в міську раду, очолював Дрогобицький осередок “Молодих Реґіонів” і активно аґітував за Віктора Януковича на тодішніх президентських виборах.
2017 року компанія “Карпати-Будінвестсервіс” активно перемагала на тендерах департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради й сумарно виграла державних закупівель на 638 тисяч гривень.  2018 року ця ж компанія перемогла в аукціоні на 236 тисяч гривень та уклала договір з відділом освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради на капітальний ремонт покрівлі даху місцевої школи №14. Загалом  компанія, що пов’язана з депутатом Оленичем, виграла тендерів на суму 874 тисячі гривень.

Роман Войтків, член виконкому Дрогобицької місьької ради й керівник ТОВ “Разом”, яке за три роки виграло державних закупівель на 1.7 мільйона гривень. Ця компанія займається ремонтом та постачанням запчастин до автотранспортних засобів. Найбільшими закупівлями, в яких вигравало це підприємство, є закупівлі комунального підприємства Дрогобичтеплоенерго на 600 та 150 тисяч гривень відповідно. Цікаво те, що   2017 року виконавчий комітет ДМР оголосив два тендери на поточне обслуговування та ремонт авто та автозапчастин загалом на 50 тисяч гривень. Перемогу в цих закупівлях отримала компанія, якою керує Роман Войтків. Тобто виконком закупив товари у фірми одного з членів виконкому, що може свідчити про потенційний конфлікт інтересів у пана Войтківа.

Віктор Тюска та його компанія з промовистою назвою “Мажор”, яка від 2016 року виграла 11,2 мільйона гривень з 14,7 мільйона гривень, тобто  76,3 відсотка всіх тендерів, в яких вигравали компанії, що пов’язані з депутатами і членами дрогобицького виконкому. Також слід вказати, що ще одним власником МКП “Мажор” є колишній депутат Бориславської міської ради Олександр Зварич. Ця компанія вже неодноразово потрапляла на сторінки інтернет-видань в тім числі і до повноцінного впровадження системи публічних закупівель Prozorro. Так, у 2015 році Львівське обласне територіальне управління АМКУ зафіксувало спотворення результатів закупівлі 2014 року і наклало на підприємство штраф. Проте, це не зупинило власників компанії і вони продовжили брати участь та перемагати на публічних закупівлях. Замовником найбільших закупівель, отриманих “Мажором” після 2016 року, була та сама Східницька селищна рада. Саме на маніпуляціях із закупівлями Східницької селищної ради  2015 року була спіймана та оштрафована компанія.

Навіть в найбільш прозорих та проґресивних містах України є можновладці, які заробляють на бюджетних коштах.Ба більше: за компаніями деяких з них вже не один рік тягнеться шлейф маніпуляцій на публічних торгах.
Нагадаймо:  за допомогою інструменту “Приховані інтереси” від Антикорупційного штабу можна легко провести власне журналістське розслідування щодо конфлікту інтересів, а також ділових зв’язків, які стосуються депутатів міських рад та депутатів Верховної Ради.

ГО “Антикорупційний штаб”