Також це довірливі контакти дорослого(або групи осіб) з дитиною в Інтернеті з метою отримання від неї інтимних світлин чи відео  та шантажування розповсюдженням цих файлів серед друзів і родичів неповнолітнього. Лиходій вимагає гроші, більш інтимні зображення або ж змушує дитину до особистих зустрічей.

В який спосіб можна захистити дітей від цього небезпечного явища? Передовсім – розповідати про небезпеку. Так, як це днями зробили в Довжанському навчально-виховному комплексі на Дрогобиччині.

До Міжнародного Дня безпеки в Інтернеті п’ятого лютого вчитель інформатики Довжанського НВК Павло Барщик презентував учням старших класів презентацію і відеоролик  «Online сексуальне насильство над дітьми в Інтернеті (онлайн-ґрумінґ) з метою, щоби довірливі підлітки не потрапили у лабети лиходіїв.

Довжанський приклад вартує уваги й було б добре, якби й у інших школах знайомили учнів з тими ризиками те небезпеками, котрі часто несе віртуальне спілкування: зловмисники доволі часто використовують комунікацію в мережі для маніпулювання свідомістю підлітків. Й вони мають знати про це, щоб уберегти себе від неприємних несподіванок.

Світлини – прес-служба Дрогобицької РДА.