Серед 248 проаналізованих цитат Юлії Тимошенко правда становить лише 31 відсоток, до того ж  відсоток маніпуляцій – 27 відсотків, брехні – 33 відсотки, перебільшення – вісім відсотків.

“Наприклад, вона часто говорила про те, що економіка України впала вдвічі, що не відповідає дійсності. Економіка впала на 11,7 відсотка, і цей показник вона могла б використовувати, але використала яскравіший, дратівливий показник”, – сказала медіа-директор VoxUkraine і редактор проекту VoxCheck Олена Шкарпова.

Друге місце в рейтингу посів співголова “Опозиційної платформи – За життя” Вадим Рабинович. У його висловлюваннях відсоток маніпуляцій становить 24 відсотки, брехні – 40 відсотків, перебільшення – чотири відсотки, правди – 32 відсотки.

“У нього практично такий самий показник правди, як і в Тимошенко, – 32 відсотки. Ми проаналізували 444 висловлювання з його виступів”, – повідомила Шкарпова.

Третє місце дісталося лідерові Радикальної партії Олегу Ляшку. Автори рейтингу дослідили 285 його цитат, в яких відсоток маніпуляцій становить 17 відсотків, брехні – 31 відсоток, перебільшення – 11 відсотків, правди – 41 відсоток.

Рейтинг брехунів

Загалом було проаналізовано 1962 висловлювання політиків на тему реформ і фінансування армії, стану економіки та боротьби з корупцією, медицини та освіти, пенсій і субсидій.

“Ми відстежували представлених тут політиків протягом року на центральних телеканалах, а також у найбільших медіа. Ми дивилися, які коментарі вони давали, інтерв’ю. Ми не перевіряли регіональні медіа, оскільки дуже часто політики просто повторюють те, що вони сказали вже в центральних медіа”, – розповіла Шкарпова.

Джерело