Тому, невипадково, мабуть,що є низка дат, присвячених хворобам ротової порожнини та тим, хто позбавляє нас зубного болю.

Приміром, на 12-го вересня припадає  Всесвітній день здоров’я ротової порожнини ( «World Oral Health Day).

Шостого ж березня в Сполучених Штатах Америки відзначають День дантиста, а весь лютий там присвячують національній  системі охорони здоров’я у царині дитячого здоров’я та профілактики захворювань зубів.

Тож невипадковим і закономірним є й започаткування Міжнародного дня с стоматолога, який відзначаємо сьогодні, дев’ятого лютого.

Чому саме нині?  Дата пов’язана з  ранньохристиянською  великомученицею Аполонією, яка жила в третьому  столітті в Олександрії.

Аполонія, дочка олександрійського чиновника, не стала винятком у добу великих гонінь на християн.

Її піддали  жорстоким тортурам, живцем видерли  всі зуби і під загрозою спалення вогні  вимагали зректися віри. Щоб дати їй можливість схилити перед своїми мучителями коліна, її розв’язали, але замість цього мужня  жінка сама кинулася в смертельне багаття.

І сталося це, за записами самовидців, дев’ятого  лютого 249-го року…

Вся стоматологія сьогодні спрямована на те, щоби  полегшити біль  і допомогти впоратися людині з одним з найбільш болісних страждань, зробити життя комфортнішим і безпечнішим, адже хвороби зубів і ротової порожнини можуть спричинити інші, не менш небезпечні захворювання в людському організмі.

Вельми цікавим фактом є т , що вже в сьомому  тисячолітті до нашої ери людям вдалося виготовити  прототип сучасної бормашини

Мистецтво давніх  «дантистів» дозволяло працювати з важкодоступними корінними зубами, а в деяких випадках і з внутрішньої сторони щелепи. Сучасні дантисти оцінили б їхню роботу, як роботу майстрів високої кваліфікації, хоч відбувалося це декілька тисячоліть тому.

Сьогодні майже 98 відсотків людей мають  запломбовані зуби завдяки старанням своїх дантистів.

Й нині ми щиро здоровимо всіх представників цієї украй важливої людству професії.