Жорж де Лятур – видатний французький живописець, який був придворним художником короля Людовика XIII. До збірки Львівської ґалереї мистецтв імені Бориса Возницького його шедевр потрапив ще до війни з приватних колекцій.

Завідувачка відділом реставрації ґалереї Інна Дмитрук-Сорохтей зазначила, що до 70-х років ніхто, хто є автором полотна, аж поки не просвітили інфрачервоними променями: відтак під верхнім шаром фарб побачили підпис Жоржа де Лятура.

Ми маємо унікальне для України полотно. Центральна і Східна Європа взагалі не мають у власності жодного твору Жоржа де Лятура,
– каже Дмитрук-Сорохтей.

Фахівець, що картина має значні потертості, ймовірно, це відбулося під час подорожей. Щодня команда реставраторів відкриває щось нове. Насамперед роблять хімічні, фізичні та біологічні дослідження. Усе фотографують у рентґенівських та інфрачервоних променях, а також в ультрафіолеті, аби зазирнути під верхній шар.


Картину вивчають та реставрують за допомогою рентґену, мікроскопа, ультрафіолету і навіть саркофагу

Картина Жоржа де Лятура “У лихваря”

Реставраторка Львівської ґалереї мистецтв Інна Баблоян наголосила, що за допомогою рентґенівських променів вони можуть побачити шари, та всі реставраційні вставки й зміни.

Реставрація картини
Реставрація картини Жоржа де Лятура

Наразі експерти знімають верхні нашарування, аби відкрити те, що намалював сам де Лятур. Адже картину не раз перемальовували. Потім продублюють новим полотном і мають надію відкрити авторський підпис.

Реставрація триватиме до осені, відтак картину покажуть львівському глядачеві. І вже є запрошення показати унікальне полотно світові.

Джерело