Коли ми разом з командою уряду тільки починали розбудовувати мережу кардіоцентрів (спеціалізованих відділень, де мають цілодобово і безоплатно надавати допомогу пацієнтам з гострим інфарктом міокарда) було багато скепсису. Сьогодні їх вже 35 в  країні.

Анґіоґраф — це сучасне та ефективне обладнання, за допомогою якого лікарі визначають, де саме у судинах порушений кровообіг. Воно дозволяє проводити діагностику судин серця, нирок, маґістральних судин шиї, головного мозку з наступним лікуванням. За допомогою цього апарату також можливо виконувати стентування та емболізацію судин, встановлення штучних водіїв ритму серця.

Реперфузійний центр, де працюватиме анґіоґраф, незабаром відкриють на базі Олександрійської міській лікарні №1 і він стане 35-м у всеукраїнській мережі кардіоцентрів (http://moz.gov.ua/kardiocentri).

Апарат придбали за кошти державного та обласного бюджету, а реконструкцію приміщення провели за допомогою фінансування з області й міста.

Це дозволить лікарям робити втручання з високою точністю і рятувати ще більше пацієнтів з серцево-судинними катастрофами — інфарктом і інсультом. Допомогу там надаватимуть в цілодобовому режимі і без вихідних. Наразі ж фахівці лікарні опановують навички роботи з обладнанням.

Мережа таких кардіоцентрів має працювати по всій країні. На 2019 рік заплановано встановити ще 13 анґіоґрафів для різних реґіонів. Для цього у проект бюджету-2019 уряд заклав 150 мільйонів гривень.

Завдяки ефективним державним закупівлям через міжнародні організації нині кожен пацієнт з гострим інфарктом міокарда із елевацією сегменту ST (коли від оперативного втручання і встановлення стенту залежить життя людини) отримує стент безоплатно. Це вперше держава повністю покриває потребу в стент-системах для пацієнтів, які потребують негайного стентування.

Пацієнти отримують безоплатне стентування вже близько двох років. Результат — у нових реперфузійних центрах смертність від інфаркту знизилася майже втричі, ніж в цілому по Україні (4,6 відсотка проти 12,5 відсотка відповідно).

Трансформація системи охорони здоров’я рятує життя.

Уляна СУПРУН