Однак уже 18 жовтня 2011 Верховна Рада Україна ухвалила  постанову «Про визнання такої, що втратила чинність, постанови Верховної Ради України« Про зміну порядку обчислення часу на території України», За таке рішення  проголосували 295 народних депутатів з 349 зареєстрованих того дня в  сесійній залі.

Новою постановою визнано, що постанова від 20 вересня 2011 втратила чинність, також запропоновано уряду протягом одного місяця з дня набрання чинності нової постанови внести на розгляд Верховної Ради проект закону про порядок обчислення часу на території України. Відтоді  перехід на літній час в Україні відбудеться в звичайному режимі.

Що ж до енергозбереження, то такого заощадження   практично немає в місцевостях, розташованих ближче до екватора й  полярних реґіонах, де сезонний час  економічного сенсу не має.

Практику щорічного переходу на літній час і повернення на поясний застосовують сьогодні майже 100 держав  чи територій світу. Водночас   майже 170 країн чи територій використовують сезонний час.

Разом з Україною годинники переводять  в більш ніж 80 країнах світу. Скасовано  перехід на літній і зимовий час у Японії, Індії, Китаї, Сінгапурі та Росії.

Цьогоріч перехід на літній час припадає на 31 березня, тож не забудьмо проти ночі на осатнню неділю місяця перевести стрілки годинників.