За словами начальника Департаменту кіберполіції Сергія Демедюка, щороку жертв від протиправних дій кіберзлочинців стає дедалі більше, й ця тенденція не обмежується кордонами якоїсь однієї країни. Тільки минулоріч в усьому світі мільйони осіб постраждали внаслідок нехтування елементарними заходами безпеки в мережі, починаючи від слабкого паролю, закінчуючи використанням не ліцензійного програмного забезпечення.

«Цей проект є для нас дуже важливим, адже ми поширюємо інформацію щодо основних понять, які повинен знати кожен користувач аби не стати жертвою кіберзлочинів. Крім того, в рамках проекту ми закликаємо громадян повідомляти правоохоронні органи про виявлені кіберзлочини, навіть якщо сума збитків не є значною», – зазначив очільник української кіберполіції.

Лілія Грудко зазначила, що Координатор проектів ОБСЄ в Україні протягом багатьох років співпрацює з Департаментом кіберполіції, надаючи свою підтримку.

«В рамках сьогоднішньої акції ми хотіли б вкотре звернути увагу на основні правила захисту та безпеки в інтернеті, які в подальшому завадять злодіям отримати доступ до корпоративної інформації або ж не дадуть їм жодного шансу заволодіти коштами наших громадян», – наголосила керівник програми від Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

За словами представників приватного сектору, сьогодні від кіберзлочинів страждають не тільки клієнти, а й самі інтернет-ресурси. Так, потрапляючи на фішинґовий сайт (який виглядає цілком леґітимно) користувач втрачає свої заощадження і в такому випадку довіра до ориґінальних ресурсів може знижуватися. Тож приватні структури зі свого боку вживають додаткових заходів безпеки та активно співпрацюють з кіберполіцією у цьому напрямку.

«Ми підтримаємо цю ініціативу. Ми  інформуватимемо та поширюватимемо своїми каналами матеріали цієї кампанії і сподіваюся досягнення позитивного результату», – зазначив один із керівників приватної компанії Олексій Король.

Зокрема, у рамках проекту, кіберполіція ініціює поширення соціальної реклами, спрямованої на підвищення рівня обізнаності громадян з кібербезпеки та створення окремого ресурсу на сайті кіберполіції для перевірки леґітимности інформації (сайт, номер мобільного телефону, номер банківської картки). Крім того, серед громадян будемо поширювати друковану інформацію з елементарними правилами кіберзахисту.

За інформацією відділу комунікацій ГУ НП на Львівщині