Запросили представників БУРу ГО “Молодіжний простір Дрогобича”, члени якої працюють над створенням Молодіжного центру на вулиці Ярослава Осмомисла, 10 в Дрогобичі (приміщення Будинку вчителя). Тож в рамках ознайомчого візиту було проведено зустрічі з сім’ями, які можуть потребувати допомоги від волонтерів БУРу, презентовано концепцію створення Молодіжного простору Дрогобича, проекту Будуємо Україну Разом у навчальних закладах Дрогобича та зустріч з міським головою Тарасом Кучмою.

“Основною метою проекту Будуймо Україну Разом – є побудова сильних та незалежних спільнот через волонтерську діяльність, а головна мета ознайомчого візиту – обрати громади, які хочуть рухатися у цьому напрямку. Ми об’їздили 22 громади по всій Україні, які попередньо обрали з 60 заявок, а зараз працюємо над тим, щоб обрати 15 з них, з якими будемо працювати. Головні критерії відбору міста – це розуміння молоді і готовність громади міста присвятити себе волонтерській роботі, а також готовність влади та підприємців до співпраці, –  розповідає Олексій Лавриненко, учасник проекту “Будуємо Україну Разом”.

Громадська організація “Молодіжний простір Дрогобича” зі створення молодіжного простору, об’єднали в собі активні громадські організації міста Дрогобича, які працюють в сфері культури, неформальної освіти, урбаністики, збереження архітектурної спадщини, розвитку туризму, розвитку інформаційних технологій, забезпеченню прав соціально-вразливих верств населення, та намагаються формувати місто дружнє до молоді.

До команди входять представники таких ГО та ГІ:

НСОУ “Пласт. Станиця Дрогобич”,  ГО «Український молодіжний прорив», ГІ «Інше місто», ГІ «БерегТи», ГІ «Франко-хаб», ГО «Варто Галицькі Новини», ГО “Творче об’єднання “Альтер”, ГО «Затишне місто», мистецька платформа “ Інтернет-радіо “Котермак”, ГО “Вело Дрогобич”, ГО “Права молодь”, ГІ “Дрогобич – добрий дім”, ГО “Геліос”, ГО “Україна – це ти”, ГО “Rathaos”, ГО “Арекет”, ГО “Всеукраїнське об’єднання “Єднаюча сила”, ГО “СУАТОГА”.

В разі позитивного рішення БУРу завітати з волонтерським табором до Дрогобича, кожен охочий дрогобичанин зможе стати учасником табору й працюватиме  над створенням молодіжного простору у приміщенні Будинку вчителя, а також допоможе кільком сім’ям з ремонтом у їх домівках.

А це два тижні спільної праці, що як кажуть самі “бурівці”, будує стіни помешкань і руйнує стіни між людьми. Цікавим є також те, що табір функціонує за формулою 50/50. Це означає, що у першій половині дня (від дев’ятої ранку до третьої дня) волонтери  працюють над ремонтом будинків та створенням громадських просторів. А друга половина дня (від 17:00 до 22:00) присвячена культурно-освітній програмі та саморозвитку волонтерів.

Олена Юркевич