У своєму виступі начальник Дрогобицького управління Руслан Корж наголосив, що станом на перше березня 2019 року   податковий борг по податках, що сплачуються на рахунки сільських та селищних рад району становив 6021 тис.грн., з них борг по економічно-активних платниках – 2725,4 тис.грн. Значною є кількість платників з боргом до однієї тисячі гривень, по району таких –  11 юридичних  та 8161 фізичних осіб. Дрогобицьким управлінням вживаються заходи, передбачені чинним законодавством щодо надходження сум податкового боргу. Одночасно з тим, представникам органів місцевого самоврядування запропоновано провести відповідну роз’яснювальну роботу з такими платниками податків, надавати інформацію щодо суб’єктів господарювання, які знаходяться на підпорядкованих територіях та здійснюють діяльність підакцизними товарами без відповідних документів, а також щодо діяльності неофіційних АЗС та АГЗС.

Окремо обговорено питання щодо пошуку резервів підвищення надходжень до місцевого бюджету, дотримання земельного законодавства, оподаткування платою за землю юридичних та фізичних осіб, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та запобігання втрат доходів місцевого бюджету.

Керівник Дрогобицького управління окреслив проблеми, з якими стикаються фахівці очолюваного ним управління під час справляння місцевих податків і зборів та запропонував узгодити  спільні заходи задля повного і своєчасного надходження платежів в бюджет, погашення заборгованості та уникнення можливих втрат. «Належну роботу слід провести з платниками щодо укладення договорів оренди на земельні ділянки, зосередивши увагу на тих, які декларують податкові зобов’язання з плати за землю, не маючи правовстановлюючих документів. Тримати на контролі чинні договори оренди, а саме – своєчасно вносити зміни до тих договорів, у яких закінчується термін дії або проведена нова грошова оцінка землі» – наголосив Руслан Корж.

Зважаючи на те, що наповнення місцевих скарбниць – спільне завдання органів фіскальної служби та органів місцевого самоврядування, під час зустрічі обговорювались спільні заходи щодо пошуку резервів підвищення надходжень до місцевого бюджету та залучення мешканців району до декларування доходів, отриманих громадянами у 2018 році.

Наталія БОНК,  Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області