Зі своєю піснею “Думка” в супроводі гітари на слова Т. Шевченка талановита мисткиня посіла ІІІ місце в номінації «Барди (співана поезія)». Це вже далеко не перший конкурс, в якому бере участь Марія, але, яка сама зізнається, останнім часом треті місця немов би «переслідують» співачку. Хоча насправді її виконання в стилі стилі кобзарської думи, ліричної балади вартує більш високої оцінки.Й сподіваємося: небавом писатимемо про Ґран-прі Марічки Гев.

Були також представлені на конкурсі гурти та вокальні колективи.

Як розповів один з організаторів конкурсу Ігор Двигало, «конкурс проводиться четвертий рік, розширюється його географія, створюються нові пісні на слова Тараса Шевченка. Ми вже маємо постійних  шанувальників і учасників. Наприклад, гурт «Сонце», який у 2018отримав третє місце у номінації «Гурти», цього року спеціально записав нову композицію для конкурсу — і знову став переможцем. Втретє вийшов у фінал бард Богдан Тарасюк з Хмільника. Учасники звертаються до різних творів Кобзаря і наново переосмислюють їх у своїй музиці, беручи в роботу навіть тексти вже відомих пісень на слова Шевченка. До прикладу, гурт “Містерія” минулого року створив свою версію пісні «Думи мої». Є і улюблені твори учасників: найбільше пісень написано на вірш «Думка». Творчість Шевченка надзвичайно музична, писати пісні на його слова легко і цікаво. Ці композиції звучать дуже сучасно і злободенно: навіть не скажеш, що написаним рядкам більше ста років».

У складі журі цьогорічного Щевченкового пісенного конкурсу – бандурист, поет, бард і рок-музикант Едуард Драч, фронтмен та засновник гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, засновниця фестивалю «Ше.Fest» і конкурсу «Ше.Пісня» Юлія Капшученко-Шумейко, дириґентка та засновниця камерного хору «Хрещатик» Лариса Бухонська, координатор конкурсу Ігор Двигало.

Конкурс відбувся за підтримки Київської міської ради.

Організатори намагалися втілити творчість Кобзаря в нових музичних стилях і модерному виконанні. Ще одним подарунків для фіналістів став  запис компакт-диску із авторських творів переможців та їх ротація на радіостанціях.

Ми ж щиро вітаємо нашу краянку та друга редакції Марію Гев і зичимо радости творчости, нових пісень й чергових вагомих перемог.

Тарас ШЕВЧЕНКО

Думка

Вітре буйний, вітре буйний!
Ти з морем говориш,—
Збуди його, заграй ти з ним,
Спитай синє море.
Воно знає, де мій милий,
Бо його носило,
Воно скаже, синє море,
Де його поділо.
Коли милого втопило —
Розбий синє море;
Піду шукать миленького,
Втоплю своє горе,
Втоплю свою недоленьку,
Русалкою стану,
Пошукаю в чорних хвилях,
На дно моря кану.
Найду його, пригорнуся,
На серці зомлію.
Тоді, хвиле, неси з милим,
Куди вітер віє!
Коли ж милий на тім боці,
Буйнесенький, знаєш,
Де він ходить, що він робить,
Ти з ним розмовляєш.
Коли плаче — то й я плачу,
Коли ні — співаю;
Коли ж згинув чорнобривий, —
То й я погибаю.
Тогді неси мою душу
Туди, де мій милий;
Червоною калиною
Постав на могилі.
Буде легше в чужім полі
Сироті лежати —
Буде над ним його мила
Квіткою стояти.
І квіткою й калиною
Цвісти над ним буду,
Щоб не пекло чуже сонце,
Не топтали люде.
Я ввечері посумую,
А вранці поплачу.
Зійде сонце — утру сльози,—
Ніхто й не побачить.
Вітре буйний, вітре буйний!
Ти з морем говориш,—
Збуди його, заграй ти з ним,
Спитай синє море…

[1838, С.-Петербург]