Як зазначив під час обговорення проекту рішення депутат міської ради, голова постійної з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму, інформації, праці та соціального захисту населення ДМР Олег Дацюк, цьогоріч восьмого  березня  отцю Софрону, який був одним ініціатором  спорудження  церкви Вознесіння Господнього у Дрогобичі, активному діячеві національного відродження кінця 80-початку 90-х років минулого сторіччя, виповнилося б 75 років.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 75

Довідка:
Ієромонах Софроній Симеон Яциків народився восьмого березня 1944 року  Мостах на  Городоччині. Таїнство хрещення та миропомазання прийняв у храмі св. архистратига  Михаїла в рідному селі.

Вічні обіти склав третього жовтня 1976 року. Відтак навчався в підпільній духовній греко-католицькій семінарії у Львові.

Священичі свячення прийняв з рук владики Софрона (Дмитерка) 27 жовтня 1991 року.

Відтак  отець Софрон був призначений на служіння до Дрогобича, до відновлюваних  тоді храму і монастиря Святих апостолів Петра і Павла та священомученика Йосафата.  Відновленням споруд отець Софрон займався  разом з ігуменом о. Лаврентієм (Любомиром Івасечком).

У 1992–2014 роках ієромонах Софрон виконував душпастирське служіння в парафії Вознесіння Господнього у Дрогобичі, був духівником Дрогобицької міськрайонної організації товариства «Просвіта», постійно працював зі студентською молоддю в навчальних закладах міста. Упродовж багатьох років щонеділі в етері ТРК «Алсет» лунали його проповіді.

В Дрогобичі отець птакож активно проводив просвітницьку та душпастирську роботу: викладав християнську етику в місцевих навчальних закладах, співпрацював із громадськими організаціями.

Добре знають і пам’ятають отця Софрона як апослідовного борця з ксенофобією взагалі та антисемітизмоом зокрема. 1994 року, в відновлюваній церкві Спаса під час похорону Праведника народів світу Тараса Снятинського отець Софрон наголошував, що Україна має підтримувати всіляко Державу Ізраїль, котра протистоїть аґресивному оточенню арабського світу.

Тоді виникла потреба засновувати нову парафію й будувати церкву в дільниці, мешканці якої не мали власного храму. Стараннями о. Софрона, за підтримки громади Дрогобича й отців василіян постав храм Вознесіння Господнього. Парафія під проводом доброго пастиря о. Софрона розквітала: тут розпочалася катехизація, було створено Апостольство молитви, Марійську дружину, відбувалися реколекції та прощі.

                                                                                               Освячення церкви Вознесіння

Отець Софрон (Симеон) Яциків помер 25 вересня 2014 року в Дрогобичі на 71-му році життя, 47-му чернечого покликання, 23-му священнослужіння.

                                                                                                        Похорон отця Софрона